PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نگهداری سگ نگهبان درنده و تهاجمی و اصول 21 گانه

vahid
05-01-2011, 04:28
سگ نگهبان درنده و تهاجمی باید تحت تربیت قرار گیرد و از توله بودن مورد توجه باشد . بهتر است سگ نگهبان خانه زاد باشد و یا در سن زیر سه ماه به محل مورد نگهبانی اش منتقل گردد تا احساس و غرایزش در آن محیط پرورش یابد و متناسب همان موقعیت گردد . در این شرایط باید مدام پیگیر آن بود تا به منطقه اشراف یابد و این زمانی است که هنوز به حد زنجیر کردن نباشد سپس باید مراقب باید بود تا با افراد غریبه اصلا برخورد نداشته باشد و سیاست بدبین سازی را باید به حد کمال رساند بدبین سازی سگ به غریبه برای ایجاد حالت تهاجمی در سگ 21 تکنیک ویژه دارد تا سگ برای افراد غریبه حمله نماید و بگیر باشد . این اصول با توضیحات کامل در کتاب گرانسنگ " تربیت تهاجمی سگ " آمده است . البته یکسری اصول منتشر نشده برای تربیت قوی ترین سگ های جنگی در این کتاب آمده است که حائز اهمیت است
منبع سایت
سگ نگهبان

سگ بگیر که به افراد غریبه حمله میکند از دو جنبه قابل بررسی است:
یکی از نظر نوع نژاد و جنس .
دوم از نظر نوع پرورش و تربیت و محیط نگهداری .
باید از سگهایی استفاده کنید که بگیر باشد بهترین نژاد سگهای بگیر شیانلو و دوبرمن و سرابی است . البته نزادی محجور مانده که زیاد شناخته نشده بنام یرتیجی در مناطق آدربایجان وجود دارد که شباهت زیادی به سرابی دارند و ذاتا بگیر هستند . نژاد های گرانقیمت امریکایی هم وجود دارد که جای بحث تخصصی خود را دارد .
در مورد تربیت باید رعایت نمود سگ نگهبان نباید دست آموز حتی صاحبش شود . بازی با سگ نگهبان بسیار خنده دار است . نباید مدام با انسان سر و کار داشته باشد . محلی خلوت که انسان به آنجا راه ندارد بعد از طی سن رشد فقط دوبار در روز باید به سگ غذا داد و موقع آب و غذا دادن کنار سگ توقف ننمود . باید بعد از چهار ماهگی با همسالان خود مشق جنگ نماید تا قلق برای خود جور کند و بتواند مهارت گاز گرفتن را بیاموزد . برای اینکه پارس کردن بموقع و به اندازه را یاد بگیرد حتما باید کنار سگ نگهبان کاری و قبراقی بسته شود .
سگ نگهبان باید در روز بند شود و باز نگهداری نشود . باید به افراد غریبه بدبین شود یعنی بنوعی مورد آزار هدفمند افراد غریبه قرار گیرد ولی نه بنوعی که ترسو بار آید . مثلا با یک تکه چوب یا لوله اذیت شود .
منبع سایت
سگ نگهبان

B.G.S
05-01-2011, 04:40
این بنده خدایی که کتابو نوشته هنوز قدره جانی ندیده...
در مورد بازی کردن با سگ نگهبانم ایشون یکمی اشتباه میکنه... بازی کردن با سگ احساس عاطفی رو بین سگ و صاحب بالا میبره و سگ حس مسئولیت بیشتری برای پاس بانی پیدا میکنه...
متاسفانه مربی های تربیتی ما اکثرا فقط تربیت کردن بلدن، اونم دستو پا شیکسته... چون اصل تربیت بر میگرده به روانشناسی سگ، که مهمترین در دنیا و کم اهمیت ترین موضوع هست تو ایران...

aliali
05-01-2011, 09:14
سگ نگهبان درنده و تهاجمی باید تحت تربیت قرار گیرد و از توله بودن مورد توجه باشد . بهتر است سگ نگهبان خانه زاد باشد و یا در سن زیر سه ماه به محل مورد نگهبانی اش منتقل گردد تا احساس و غرایزش در آن محیط پرورش یابد و متناسب همان موقعیت گردد . در این شرایط باید مدام پیگیر آن بود تا به منطقه اشراف یابد و این زمانی است که هنوز به حد زنجیر کردن نباشد سپس باید مراقب باید بود تا با افراد غریبه اصلا برخورد نداشته باشد و سیاست بدبین سازی را باید به حد کمال رساند بدبین سازی سگ به غریبه برای ایجاد حالت تهاجمی در سگ 21 تکنیک ویژه دارد تا سگ برای افراد غریبه حمله نماید و بگیر باشد . این اصول با توضیحات کامل در کتاب گرانسنگ " تربیت تهاجمی سگ " آمده است . البته یکسری اصول منتشر نشده برای تربیت قوی ترین سگ های جنگی در این کتاب آمده است که حائز اهمیت است
منبع سایت
سگ نگهبان

سلام دوست عزيز مرسي بابت تاپيك هايت لطف مي كردي منبع اين ها رو هم مي نوشتي
شايد يادت رفته من ميگذارم
سايت دكتر اسكندري
اين سايت مربوط ميشه به آقاي دكتر اسكندري يكي از دوستان عزيزه بنده كه الان تو دبي هستند و اطلاعات خوبي از سگ هاي سرابي و يرتجي دارتد
كسي تو انجمن از سگ يرتجي اطلاعاتي داره؟

vahid
05-01-2011, 10:54
سلام
عزیز من فکر میکردم آوردن اسم سایت ممنوع است گرچه منبع رو گوشه نوشتم منتها با رنگ سفید افتاده
یکم مشکل دیده میشه

B.G.S
05-01-2011, 13:01
اینم یکی از این نژاداست که خدا میدونه دوباره کی کشف کرده و چیه....!!؟
یه چیزی تو مایه های افشاری که تغریبا همون سرابی هست...

vahid
05-01-2011, 16:11
اینم یکی از این نژاداست که خدا میدونه دوباره کی کشف کرده و چیه....!!؟
یه چیزی تو مایه های افشاری که تغریبا همون سرابی هست...
درسته منم با هاتون موافقم اینم یه اسم هست که تو ترکی معنیش میشه سگی که همه چیزو پاره پوره میکنه(استاد تیکه پارچه کردن)
راستی منبع نوشته هام سایت سگ نگهبان هست که با فونت سفید پایین نوشته شده یکم باید دقتکرد

laha
01-03-2011, 02:08
کتاب تربیت تهاجمی سگ رو از کجا میشه گیر آورد؟
من مشهد زندگی میکنم.
تو اینترنت هم پیدا نکردم.

Behshad
02-03-2011, 14:08
یرتیجی دیگه چه سگیه؟
شاید همون سرابیه قرمزه که آقا رضا گفت خیلی بگیره!

aliali
02-03-2011, 21:29
کتاب تربیت تهاجمی سگ رو از کجا میشه گیر آورد؟
من مشهد زندگی میکنم.
تو اینترنت هم پیدا نکردم.

اون کتابو تو ایران گیر نمیاری دوست من تو ایران فقط دسته یه نفر که نمیتونم بگم و ایشونم هیچ رقمه نمیده
ولی تو افغانستان دسته چند نفر هست
با این که اون کتاب تو ایران چاپ شده ولی سگ باز های حرفه ای همشونوخریدن http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203F6.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)سوزوندن

راستی ورودتون به سایتو تبریک میگم
(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

laha
03-03-2011, 00:39
ممنون.
یعنی چی سوزوندن؟!
چرا؟!

Behshad
03-03-2011, 06:43
یعنی نمیخوان ایرانی ها با روش های خارجی آشنا بشن
سگ رو در همون حد تاریکی دیدن و اینا نگه دارن

sarabi
04-03-2011, 00:00
. البته یکسری اصول منتشر نشده برای تربیت قوی ترین سگ های جنگی در این کتاب آمده است که حائز اهمیت است
منبع سایت

سگ نگهبان

اگه خوب بخرن من خودم یکی مینویسم.

puya_raha
05-03-2011, 21:28
این کتاب هم متاسفانه پر از..... هست

sarabi
05-03-2011, 21:40
نه محمد جان هر سگی و هر توله خوبی سگ جنگی عالی نمیشه. اگه اینجور بود الان هزاران سگ درجه یک و عالی جنگی وجود داشت ولی این سگها کمتر از 30 تاست. اول اگه سگ خوب جنگی بسه باید توی ذاتش و جوهره خودش باشه بعد تعلیمات و تمرینات اونو بهتر میکنه. شده تویه 5تا داداش یکی جنگی بشه و شده تویه 100تا توله که از قره باش کشیدن 1یکی جنگی شده و بقیه سگ معمولی شدن. پس اون سگی که جنگی هست میشه بهترش کرد نه هونایی که میل به فرار دارن

G.S.D
06-03-2011, 00:44
بچه ها بحث جنگ ممنوع......................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

1717
20-08-2011, 00:46
مگه تو کتابه چی داره ؟؟؟؟؟؟

kamyar
21-12-2012, 15:06
تا اینجا که من متوجه شدم تو این کتاب اصول تربیت یک سگ جنگی را نوشته که از اول باید چه طور با اون رفتار بشود و ریزه کاری هایی داره که در واقع حاصل تجربه نویسنده کتاب هست که طی سالهایی که در این کشور ها زندگی کرده و در سهایی را که از بزرگان این کار فرا گرفته .و در ضمن این طور که می گوییند سگ جنگی حتما نبایید از یک نزاد خالص باشه یعنی حتی میتونه دورگه یا چند رگه هم باشه ولی به قول دوست عزیزمون اقا رضا بایید تو ذاتش باشه و با تمرینات مخصوص هم میشه اون را بهتر کرد .ولی سگ جنگی را معمولا بایید از بین توله هایی که پدر و مادر جنگی دارند انتخاب نمود .

farsheedmo
21-12-2012, 22:43
این یک کتاب خیلی کامل برای آموزش سگ گارده اگر کسی یکخورده انگلیسی بلد باشه کتاب کاملیه.
http://www.thezombieclub.org/The_Underground_Library_files/THE%20KOEHLER%20METHOD%20OF%20Guard%20Dog%20Traini ng.pdf

rezaa
23-04-2013, 13:28
ببخشید زیر خاکی در میارم دوستان کسی از فروش این کتاب اطلاعی نداره یا حداقل اسم انتشاراتیی که آخرین چاپشو داده بیرون یا کتابی در این سطح قیمتشم مهم نیست ( فکر بد نکنین اهل جنگ منگ نیستم ولی دوس دارم سگم قابلیتشو داشته باشه ) این پست آخری باز نمیشه ممنون

حمیدرضا
24-04-2013, 00:50
دوستان با تجربه حالا اگه فقط تعداد کمی از سگها بگیر و سگ جنگ میشن وقتی میخوایم ی توله بگیریم غیر از نژادش از کجا میشه فهمید اون توله جزو خوب هاست یا بدها؟

moh@m@d
24-04-2013, 01:03
در مورد اینکه نوشته بازی کردن صاحب سگ با سگ خنده داره من اصلا قبولش ندارم.من هر توله ای رو که بزرگ کردم همیشه نوازشش کردم و باهاش بازی کردم و رو من خیلی حساس شدن و مراقبم بودن خیلی هم بگیر شدن.
پارسال یه توله داشتم 3-4 ماهه اندازه ی گربه بود انقد باهاش بازی میکردم که تو چند روز 5 نفر رو گرفت.

MDOG
24-04-2013, 07:06
کتاب جادویی !!!