PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجتماعی کردن سگها


aom
12-01-2013, 19:34
http://ppet.ir/images/h55xkik9uicfb6ip54t8.jpg

زمانی که شما صاحب یک سگ هستید مهم است که جاندار بودن سگ را حس کنید. مطمئنا بسته به خانواده شما – چه کوچک و چه بزرگ- شخصیت سگتان شکل میگیرد. اما بطور مثال زمانی که خواستید به مسافرت بروید چه میشود؟ سگ شما چقدر برای رابطه با سگ های دیگر آماده است ؟ این سوال بسیار مهمی است و ملاقات سگها نیاز به یک آموزش بسیار مهم دارد : اجتماعی کردن سگ.
هدف آرام ماندن سگ شما تقریبا در هر شرایط و محیط است. رفتار آرام سگ شما همچنین سگهای دیگر را آرام کرده و حس ایمنی خوبی به شما میدهد. این یک راه سالم برای سگ شماست تا با دنیای خود راحتتر کنار بیاید، و هدفیست که باید برای آن تلاش کنید. اجتماعی نبودن سگ یک مشکل رایج در میان صاحبان سگ هست که آشکارا توسط پارس کردن بیش از حد ، پرخاشگری ، ترس ، اضطراب و عصبانیت مشاهده میشود. در اینجا چند روش مختصر برای آموزش اجتماعی شدن به شگتان را بررسی میکنیم.
در ابتدا سگ شما باید به طور طبیعی با محیط اطراف آشنا شود.سگ خود را برای پیاده روی به محله های شلوغ شهر ببرید و البته بدانید که قلاده خطرات احتمالی برای سگ شما را تقریبا به صفر میرساند. چرا باید این کار را انجام بدید ؟؟ بدلیل اینکه سگ به تعداد زیاد جمعیت عادت کرده و کم کم اضطرابش ار بین رفته و به مرور در محیط برایش آشنا میشود.
بعد از آن تا حد امکان باید سگتان را با مردم و سگهای دیگر در ارتباط قرار دهید. انتظار نداشته باشید که سگ شما در همان اول اجتماعی شود. این کار قدم به قدم صورت میگیرد. زمانی که سگ در معرض ملاقات با سگهای دیگر قرار میگیرد و واکنش سگهای مقابل را میبیند باعث اجتماعی شدن سگ در آینده خواهد شد.
اگر سگ شما بالغ شده و هنوز هم مشکلات روابط اجتماعی دارد ، باید طبق برنامه ریزی و در نظر داشتن هدق عمل کنید: سگتان را در آرامش نگه دارید. بسیاری از مردمی که از اجتماعی نبودن سگ خود ناراحت بودند اغلب به این نتیجه میرسند که مرز تحت تاثیر قرار گرفتن را برای سگ خود قرار ندادند. سگ نباید احساس کند که لازم است از شما حمایت و دفاع کند. شما باید رهبری را بر عهده بگیرید. این به معنی اصلاح یک سگ زمانی که حالت تهاجمی به خود میگیرد و اجازه ندادن به اون برای تعیین حس شما میباشد.
http://ppet.ir/images/ere15wf6x8rz69w8jxv5.jpg

منبع : dogtrainingpet