PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه ی آموزش سگ مواد یاب

B.G.S
21-08-2010, 00:40
خوب دوستان بعد از اموزش سگ گله میخوام بهتون اموزش سگ های مواد یاب رو یاد بدم....
سگهای مواد یاب به چند طریق اموزش میبینند و من یکیشو بهتون یاد میدم....
اولا یک سگ مواد یاب بر اساس مواد مخدر موجود و رایج در منطقه اموزش میبینه اینو یادتون باشه تا ادامه ی مطلب....
خوب اولین کار برای اموزش سگ مواد یاب اینه که شما باید به سگتون اموزش پیدا کن رو یاد بدید که در قسمت تربیت سگ یکی از دوستان توضیح داده و خیلی هم ساده هست البته روش های دیگه هم برای اموزش پیدا کن هست اما شما این روش رو یاد بگیرید بهتر و ساده تر هست....
بعد از اموزش این کار باید اونر رو در یک محدوده ی خیلی کوچیک ببرید و مقداری مواد مخدر رو توی یک جا پنهان کنید .... بعد به سگ بگید پیدا کن و سگ رو به سمت مواد (در دفعات اول) راهنمایی کنید تا اون رو پیدا کنه(وقتی سگ مواد رو پیدا کرد سگ رو تشویق کنید و یک تکه خوراکی به اون پاداش بدید) با تمام وجود به منطقه ای که شما اون رو بردید دنبال مواد بگرده و مواد رو پیدا کنه.....
این کار ساده ترین راه برای اموزش سگ مواد یاب هست .... البته میشه سگ رو با معتاد کردن اموزش داد که در دفعات بعد براتون توضیح میدم ....
امید وارم خوشتون اومده باشه... اگه سوالی در این رابطه بود من جواب گو هستم...

sajad
15-09-2010, 13:21
ممنون
خیلی جالب بود

قیافه آدم معتاد دیده بودیم

سگ معتاد معلوم نیست چجوری میشه حرکاتش

sia
15-09-2010, 13:37
البته همینجور که علی اقا گفت این یکی از راههای ساده هست ولی راههای پیشرفته که سگهای مواد یابه پلیس رو باش تربیت میکنن بدون معتاد کردنه چون اینجوری قاچاقچیهای حرفه ای سگ رو گول میزنن سگهای پلیس با یه راهکاره بسیار محرمانه تربیت میشن که گول نخورن و از روی قلظت بوی مواد مواد رو پیدا میکنن که هیچکس نمیتونه گولشون بزنه و برا همینم خیلی گرونن انگار شیوه تربیت این سگارو هم اگه اشتباه نکنم فقط دولت فرانسه میدونه

B.G.S
15-11-2010, 12:18
محمد جان سگ با این چیزا گول نمیخوره...
من فقط روش رو میگم، نه شما میتونید سگ مواد یاب تربیت کنید نه چیزی هست که بشه توضیح داد، در مورد معتاد کردن باید بگم یک روش قدیمی و منع شده هست و حالا آموزشات خیلی حرفه ای تر به سگ میدن که به جای یک مواد هر چیزی رو که شما بهش بگی برات پیدا میکنه که من اون روش رو زیاد بلد نیستم...

sajad
15-11-2010, 22:42
اون آموزش بدون معتاد کردن رو هر کسی نمیدونه و قلقش دسته یه کشوری بود فکر کنم اسمش یادم نیست

s3cure
18-11-2010, 01:21
خوب دوستان بعد از اموزش سگ گله میخوام بهتون اموزش سگ های مواد یاب رو یاد بدم....
سگهای مواد یاب به چند طریق اموزش میبینند و من یکیشو بهتون یاد میدم....
اولا یک سگ مواد یاب بر اساس مواد مخدر موجود و رایج در منطقه اموزش میبینه اینو یادتون باشه تا ادامه ی مطلب....
خوب اولین کار برای اموزش سگ مواد یاب اینه که شما باید به سگتون اموزش پیدا کن رو یاد بدید که در قسمت تربیت سگ یکی از دوستان توضیح داده و خیلی هم ساده هست البته روش های دیگه هم برای اموزش پیدا کن هست اما شما این روش رو یاد بگیرید بهتر و ساده تر هست....
بعد از اموزش این کار شما باید سگتون رو به یک مواد مخدر مثل تریاک یا هروئین معتاد کنید و سک موقعی که نیاز شدید به مواد پیدا میکنه باید اونر رو در یک محدوده ی خیلی کوچیک ببرید و مقداری مواد مخدر رو توی یک جا پنهان کنید .... بعد به سگ بگید پیدا کن و سگ رو به سمت مواد (در دفعات اول) راهنمایی کنید تا اون رو پیدا کنه(وقتی سگ مواد رو پیدا کرد سگ رو تشویق کنید و یک تکه خوراکی به اون پاداش بدید) این کار باعث میشه سگ موقعی که نیاز به مواد داره(نعشه هست) با تمام وجود به منطقه ای که شما اون رو بردید دنبال مواد بگرده و مواد رو پیدا کنه.....
این کار ساده ترین راه برای اموزش سگ مواد یاب هست .... البته میشه سگ رو بدون معتاد کردن اموزش داد اما کمی سخت تر هست و نیاز به زمان گذاری بیشتری داره که در دفعات بعد براتون توضیح میدم ....
امید وارم خوشتون اومده باشه... اگه سوالی در این رابطه بود من جواب گو هستم...

این دیگه چه وضعشه آقا ؟ :mad:
یعنی چی سگ را معتاد میکنن ؟
کی این چیزا را واسه شما گفته که شما اومدین و دارین اینجا انتشار میدین ؟؟؟؟
کدوم سگی را دیدین که در بدنش در برابر سم کشنده ای مثل هرویین مقاومت کنه و تلف نشه!
برادر من این حرفا چیه میزنی ؟؟؟
ادمین جان خواهشاً به وضعیت این انجمن رسیدگی کنید این دیگه چه وضیعیتیه !
خوب یکی هم میخونه فکر میکنه باید به سگش مواد تزریق کنه و ...

دوست من شما چند تا سگ داشتی تا الان ؟ چند تاشون را تربیت کردی یا مواد یاب شدن ؟
:confused::confused::confused:

B.G.S
18-11-2010, 15:04
این دیگه چه وضعشه آقا ؟ :mad:
یعنی چی سگ را معتاد میکنن ؟
کی این چیزا را واسه شما گفته که شما اومدین و دارین اینجا انتشار میدین ؟؟؟؟
کدوم سگی را دیدین که در بدنش در برابر سم کشنده ای مثل هرویین مقاومت کنه و تلف نشه!
برادر من این حرفا چیه میزنی ؟؟؟
ادمین جان خواهشاً به وضعیت این انجمن رسیدگی کنید این دیگه چه وضیعیتیه !
خوب یکی هم میخونه فکر میکنه باید به سگش مواد تزریق کنه و ...

دوست من شما چند تا سگ داشتی تا الان ؟ چند تاشون را تربیت کردی یا مواد یاب شدن ؟
:confused::confused::confused:
نمیدونم شما چی از سگ میدونی یا تا حالا تربیت کردی یا نه....
اولا هروئین به سگ تزریق نمیکنن و تریاک رو یه زمانی با یک روش خاص به سگ میدادن که معتاد میشد و مشکلی هم براش پیش نمیاد(من نگفتم برید با این روش سگهاتون رو تربیت کنید فقط یه روش بود که معرفی کردم، هم قدیمیه و هم منع شده)...
این تربیت ها هم هر کس بخواد به سگش یاد بده با مشکل بر میخوره، قرار نیست هر کسی بره و با این که تا حالا سگی تربیت نکرده بخواد از تمرینات حرفه ای استفاده کنه و به سگش یاد بده!
من تا الان نزدیک 20 تا سگ داشتم(از بچه گی تا حالا)، البته این تعداد سگهایی هست که داشتم، چون اگه بخوایی حساب کنی من شب تا صبح با سگ سرو کار دارم...
من تا حالا سگای کمی تربیت کردم اما همشون به قدری عالی شدن که هنوزم که هنوزه صاحبانشون از من تشکر میکنن...
در ضمن من نه سگ مواد یاب تربیت میکنم(چون تخصص کامل ندارم) نه زنده یاب...
تخصص اصلی من سگه گارد و گله و آموزشات مقدماتی و کمی روانشناسی هست...
راستی روشی که ازش حرف زدم از چند مربی حرفه ای تو ایران و همینطور یک نفر که نمیتونم معرفی کنم(یه جورایی میشه گفت مسول سگای مواد یاب ایران) شنیدم و از صحتش مطمئنم... تازه ایشون میگفتن سگای ما جیره مواد مخدر دارن(البته اون زمان یعنی حدود 8 سال پیش)...
راستی مواد مخدر پس آدم به مرور زمان بر میاد چه برسه به سگی که هفتا جون داره...
لطفا حرفاتونو با دلایل منطقی بزنید تا اگرم من و امثال من اشتباه حرفی رو زدیم به اشتباهمون پی ببریم...

sajad
18-11-2010, 16:08
این اطلاعات و آموزش ها برا بالا بردن سطح علمی و اطلاعاتی کاربرانه که همینجا من از علی عزیز بابت این پستها تشکر میکنم
من بشخصه خیلی اطلاعات از ایشون کسب کردم

خوشحال میشم دوست گرامی شما هم اگه روشی یا آموزشی برا تربیت سگ بلدید در اختیار دیگر کاربران قرار بدید

abbas
30-01-2011, 20:24
دوستان من یه سوال داشتم این یاد دادن دستور پیدا کن رو من پیدا نکردم اگه میشه یا آدرسشو بدید یا پستش رو دوباره بزارید ممنون میشم

puya_raha
30-01-2011, 21:42
در ابتدا چیزی که سگ به آن علاقه دارد را در دست بگیرید و به سگ نشان دهید و اجازه دهید تا سگ آن را بو بکشد سپس آن را در جایی دور از دید سگ قرار دهید و سگ را باخود به آن محل ببرید(در بین مسیر بگید پیداش کن)و سگ را به محل آن ببرید و به سگ جایزه بدهید.به مرور از جاهای نزدیک شروع کنید(فاصله نیم متری)و کم کم فاصله را زیاد کنید.به مرور جسم مورد نظر را عوض کنید میتوانید از توپ یا دمپایی یا لباس استفاده کنید و همین روش را ادامه دهید این اموزش کمی زمانبر است اما سگ به مرور یاد میگیرد هرچیزی را که بو کشید و فرمان پیدا کن را گرفت باید بیابد از این روش برای آموزش سگهای امداد استفاده میشود(برای پیداکردن گمشده)

ellis
05-06-2013, 15:43
دوستان من تو یه سری مستند دیده بودم افرادی نسبتا کم تجربه به سگ های خودشون اموزش مواد یابی (البته نه ماده مخدر بلکه قابل اشتعال برای پیدا کردن عامل اتش سوزی) تربیت کردن و بعدش بردن تو مراکز اتشنشانی معرفی کردن و....
میخاستم بدونم چطوریممکنه به سگ همچین اموزشی داد؟؟؟ نه میشه سگو معتاد به الکل یا نفت و... کرد نه این که افراد خاصی این کارو میکردن.
روش کارش چیه؟؟؟؟ کتابی dvd یا چیزی برای اموزشش هست؟؟

علی18
05-06-2013, 16:28
گمون نکنم dvd آموزشیش باشه.
برای آموزش سگ های مواد یاب اول سگ رو معتاد به ائن مواد مورد نظر میکنن.البته نه بطور خالص و یه افزودنی هایی هم اضافه میکنن.ولی شما که میگین نفت و الکل فکرنکنم امکان داشته باشه.

ellis
05-06-2013, 18:56
چرا یه نمونشم همین کانال منو تو نشون داد. یه روتیور رو یه صاحب معمولی اموزش داده بود و ازشم امتحان گرفتن و قبول شد...
سگه میگشت و وقتی ماده محترقه پیدا میکرد به صاحبش خبر میداد و صاحبشم تشویش میکرد

رضا جانزمین
12-07-2013, 23:34
مرسی از مطلب. ولی خواهشا این تربیت اعتیاد سگ رو کلا فراموش کن.
اموزشی که گفتی خوبه ولی مشکلی که داره اینه. نگفتی چه نژادهایی واسه این عمل عالی خوب یا بده.
مواد مخد مثل حشیش با بوی علف یکیه.سگ اگه توی محل بارونی تو چمن باشه مشکل ساز نمیشه واسش؟ به قصدت خیر و عالیه ولی به نظر من کامل نگفتی .من خیلی دوست دارم سگم مواد یاب بشه. لطفا اگه راه کاره دیگه ای پیدا کردی به من بگو

رضا جانزمین
12-07-2013, 23:36
در ابتدا چیزی که سگ به آن علاقه دارد را در دست بگیرید و به سگ نشان دهید و اجازه دهید تا سگ آن را بو بکشد سپس آن را در جایی دور از دید سگ قرار دهید و سگ را باخود به آن محل ببرید(در بین مسیر بگید پیداش کن)و سگ را به محل آن ببرید و به سگ جایزه بدهید.به مرور از جاهای نزدیک شروع کنید(فاصله نیم متری)و کم کم فاصله را زیاد کنید.به مرور جسم مورد نظر را عوض کنید میتوانید از توپ یا دمپایی یا لباس استفاده کنید و همین روش را ادامه دهید این اموزش کمی زمانبر است اما سگ به مرور یاد میگیرد هرچیزی را که بو کشید و فرمان پیدا کن را گرفت باید بیابد از این روش برای آموزش سگهای امداد استفاده میشود(برای پیداکردن گمشده)

عالی مرسی.

amirkhooban
21-01-2014, 14:06
دوستان همه چی رو گفتن الا اینکه کدوم نؤاد واسه اینکه مواد یاب بشه بهتره؟
کدوم نژاد ها در این زمینه قابلیت و هوش بیشتری از خودشون نشون میدن؟

shahriar95
21-01-2014, 15:16
دوستان همه چی رو گفتن الا اینکه کدوم نؤاد واسه اینکه مواد یاب بشه بهتره؟
کدوم نژاد ها در این زمینه قابلیت و هوش بیشتری از خودشون نشون میدن؟
سلام. سوال خوبی کردید. راستش هوش زیاد مهم نیست! توانایی کلی مهمه. حس بویایی مهمه. و در بعضی جاها توانایی و قدرت بدنی سگی مهمه مثلا باید سگ بپره روی کاپوت یه ماشین بزرگ تا بعضی جاها رو بگرده واسه همین بیشتر از مالینویز و جرمن استفاده میشه. البته بعضی جاها مثل داخل سالن فرودگاه ها از بیشتر نژاد ها میشه استفاده کرد مثلا نژاد بیگل قدرت بویایی بسیار زیادی داره. یا از لابرادور استفاده میشه. و حتی سگ های میکس. ولی من جایی ندیدم(شاید بعضی جاها به صورت کم باشه) که مثلا از بولداگ یا گریت دین یا راتویلر یا شیتزو و... استفاده بشه.
موارد مهم توی انتخاب سگهای nose work اینه:
هزینه خرید سگ(بلادهاند) و نگهداری(گریت دین) زیاد نباشه.
قابلیت بدنی و اندازه مناسب باشه مثل مالیتویز و جرمن و دابرمن و لابرادور و بعضی سگ های میکس...
البته هوش تا حدودی مهمه.

B.G.S
21-01-2014, 16:21
هیچ سگی رو مثل بلادهاند توی بویایی قبول ندارم... معرکست... خیلی ازش خوشم میاد...

سکایا
23-02-2014, 23:49
اگه ازمن می پرسی نه می خوام مواد کش بشن سگهام نه دنبال موادم ولی بگ چطوری یادش بدم معتاد هارا لت وپار کنه