PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عكسهاي جالب از نبرد سگ و گرگ

ehsana
14-05-2011, 11:09
عكسهاي جالبيه كه بد نيست روي اون نظر بدين

B.G.S
14-05-2011, 11:14
اینا هم شدن سگ؟ با اینکه هیکل و سر سگا بزرگتره و توپرترن و تعدادشون بیشتر جرات حمله ندارن!!! خاک بر سرشون... اینجا اگر یک قدرجونی بود تیکه تیکش میکرد...

ehsana
14-05-2011, 11:45
خودم هم وقتي داشتم اين عكسا رو ميذاشتم به اين فك كردم كه اگر يه قدرجوني بود، معطل نميكرد و ميخوردش!!!!!!!

Behshad
14-05-2011, 18:13
شبیه دوبرمن هستند
ولی گرگه هم خیلی گرگ نیست شبیه کایوته یا گرگ قرمزه!خلاصه گرگ خاکستری یا قطبی درست و حسابی نیست وگر نه...
این عکسا رو هم من میزارم
کلا گرگ از سگ سره(در ابعاد برابر) مگر در مواقع و نژاد های خاص

reza555
14-05-2011, 19:24
بهشاد جان این گرگی که شما عکسشو گذاشتی خیلی از اون سگه که پیششه زور تره
قلچماق تره
اینجاست که جسارت یکی از پارامتر های مهم سگ بیشتر جلوه میکنه

123
14-05-2011, 21:06
اونا برای گرگ اسباب بازین

ehsana
15-05-2011, 06:50
اونا برای گرگ اسباب بازین

در مورد اين عكس بيشتر اوضيح ميدين لطفا

شمع راه
15-05-2011, 12:36
دوستان اطلاع دارید سگ نمیتونه بدن گرگ وحشی را گاز بگیرد و فقط با ضربه زدن و حمله به صورت با آن مبارزه میکند؟

B.G.S
15-05-2011, 12:47
دوست من کی چنین حرفی زده؟ من حداقل 5 تا کلیپ از کشتن گرگ به وسیله سگها دارم که همشونم گرگهای وحشی رو توی طبیعت یا مزرعه یا گله شکار کردند...

شمع راه
15-05-2011, 13:09
من شنیده ام گرگ روی ادرار خود قلط میزند برای همین پوست آن تلخ می شود و سگ فقط می تواند صورت گرگ را گاز بگیرد برای خیلی از کلیپها هم قبل از ساخت کلیپ گرگها را میشویند.

B.G.S
15-05-2011, 14:05
دوست من چنین حرفی اصلا جنبه منطقی نداره و من تا حالا از زبون یک فرد با سواد یا مطالبی که در مورد گرگها خوندم و دیدم(فیلم) چنین چیزی نشنیدن یا نخوندم....
اگر هم چنین چیزی باشه همیشه نیست، شاید برای مواقعی که میخوان سر جفت گلاویزی بشن با هم یا مواقعی که میخوان با برنامه ریزی حمله کنن به یک گله که سگ داره!
ضمنا یک سگ عصبانی توی درگیری هر جایی رو گاز میگیره و پاره میکنه و اصلا به مزه ی اون قسمت کاری نداره... و یک چیزی دیگه، یک سگ خوب و جنگجو همیشه به سر و گردن حمله میکنه برای اینکه میخواد سریع بیگانه رو خفه کنه و بکشه...

شمع راه
15-05-2011, 14:13
منم این مطلب را از چند چوپان در استان مرکزی شنیده ام

vahidtari
12-09-2011, 19:04
من یک بار شاهد حمله سگام به دو تا گرگ بودن سگ ما 4 ببودن گرگ 2 تا یک از گرگا موفق به فرار شد ولی اون یکی گیر سگ افتادن سگام تیکه پارش کردن و از گردن کمر پهلو خلا صه از هر جای که تونست بودن گاز گرفتن این تاخی همه شایع است

mbadba
12-09-2011, 23:56
من قبلا در مورد گرگ گیری سگ هام گفت بودم. سگ داریم تا سگ و گرگ داریم تا گرگ. ما تو منطقه البرز مرکزی زیاد گرگ داریم. زیاد گرگ دیدم و جنگ اونا باسگ. یه بار گرگ با 5 تا سگ دیدم که اخرش گرگه همه رو گرفت بعد صاحب سگ ها با بیل زد کله بد بخت رو دو نیم کردو اگه نمی زد که سگ ها رو لت و پار می کرد. بطور کلی سگ های کمی هستن که تنهایی از پس گرگ بر میان خیلی کم. اونا هم فقط سگ گله هستن نه سگ هایی که بطور سازماندهی شده ج میاندازن. به اندازه گرگ هم مربوط نیست دوستانی که گرگ دیدن می دونن گرگ از سرابی ریزه تره در حد یه قدرجونی متوسط به بالاست اما دو تا نکته اونو پیروز می کنه. اول دندون های بزرگ و واقعا بزرگ. دوم جسارت اون. تا با چشم نبینید باور نمی کنید چقدر دل و جرات داره. برای همین فقط سگ هایی که نترس هستن باهاش روبرومی شن. یه روز سر یه گله یه سگ دیدم که شبیه الابای بود. صورتش حداقل جای 20 زخم داشت. صاحبش می گفت 12 ساله است و تا حالا 9 تا گرگ رو زده. برای همیت تو اوج پیری هم اونو روی چشمش گذاشته بود.

alper
13-09-2011, 01:14
عکس اول کایوت (شغال آمریکایی )هستش که یه سگ گله ی ما راحت خفه میکنه میندازه دور -تصویر دوم آسیایه میانه هستش که توله گرگهای جوان رو با تازی افغانی میندازن برای ریختن ترس تازی تصویر سوم ترکیه هستش ولی سگ اون 2گرگ نکوشده با تفنگ کشدن

alper
13-09-2011, 01:16
من قبلا در مورد گرگ گیری سگ هام گفت بودم. سگ داریم تا سگ و گرگ داریم تا گرگ. ما تو منطقه البرز مرکزی زیاد گرگ داریم. زیاد گرگ دیدم و جنگ اونا باسگ. یه بار گرگ با 5 تا سگ دیدم که اخرش گرگه همه رو گرفت بعد صاحب سگ ها با بیل زد کله بد بخت رو دو نیم کردو اگه نمی زد که سگ ها رو لت و پار می کرد. بطور کلی سگ های کمی هستن که تنهایی از پس گرگ بر میان خیلی کم. اونا هم فقط سگ گله هستن نه سگ هایی که بطور سازماندهی شده ج میاندازن. به اندازه گرگ هم مربوط نیست دوستانی که گرگ دیدن می دونن گرگ از سرابی ریزه تره در حد یه قدرجونی متوسط به بالاست اما دو تا نکته اونو پیروز می کنه. اول دندون های بزرگ و واقعا بزرگ. دوم جسارت اون. تا با چشم نبینید باور نمی کنید چقدر دل و جرات داره. برای همین فقط سگ هایی که نترس هستن باهاش روبرومی شن. یه روز سر یه گله یه سگ دیدم که شبیه الابای بود. صورتش حداقل جای 20 زخم داشت. صاحبش می گفت 12 ساله است و تا حالا 9 تا گرگ رو زده. برای همیت تو اوج پیری هم اونو روی چشمش گذاشته بود.
من 2-3 بار تا حالا از نزدیک دیدم گرگهای طرف ما خیلی بزرگ و ترسناک میشه 8سال پیش یه گرگ شکار کرده بودن وزنش 81 کیلو بود گرگهای آذربایجان از هر سگی بزرگ هستش

mbadba
13-09-2011, 08:08
الپر جان گرگ 81 كيلويي ديگه گرگ نيست هيولاست.
در نظر داشته باش اگه بلافاصله بعد از كشتن وزن بشه وزن زنده اش بيشتره. اما اگه لاشه يه كم بمونه سنگين تر ميشه.
به هر حال اندازه گرگ ها تو مناطق محتلف فرق داره. احتمالا تو نطقه شما بايد بزرگتر باشن. اما به هر حال گرگ گرگه. شما كه ديدي حتما مي دوني سگي كه به تنهايي بتونه گرگ بزنه قيمت نداره. واقعا نمي شه روش قيمت گذاشت.

Behshad
13-09-2011, 09:04
اون 2 گرگ که کنار کانگال هستند معلومه با تفنگ کشته شدن و حتی لاششون منجمد شده!

A&H
13-09-2011, 13:43
رتوایلر میتونه گرگ رو شکست بده

کیوانی
13-09-2011, 14:29
آقایون سلام
من دیدم دوستان میگند سگ هاشون گرگ رو می زنند..
به طور کلی سگ های گله از 30 تاش شاید 5 تاش بتونند با گرگ گلاویز بشند و سنشون هم بالاست و با تجربه هستند.
خیلی از سگ ها گرگ رو دیدن خودشون رو ... کردن.
اون عکس ترکیه هم تبلیغه کانگاله
گرگ اگر جوون باشه و قوی با غلتیدن تو ادرار خودش یه بوی از خودش جا می ذاره و این درسته که سگ دهن نمی زنه همون طور که به گوسفند گرگ زده دهن نمی زنه.
حالا شاید گرگ مریض شده باشه یا پیر که ادرارش ضعیف شده باشه
گرگ سرحال خیلی بده
معمولا گرگ رو می شورند بعد میندازند تو جون سگ ها...
تو افغانستان هم همین جنگ رسمه
البته خرس هم دارند که دندون و ناخنشون کشیده شده هستش و به جون سگ ها می ندازند......

mbadba
13-09-2011, 14:51
ما هم گفتيم كه سگ هاي گرگ زن خيلي كم و با ارزش هستن. حتي گفتيم نمي روشون قيمت گذاشت. ما هم سگ رو براي مجموعه داري يا خريد و فروش نگه نمي داريم. سگ هاي گله هستن كه يه چند تاشون رو هم تو ويلامون نگه مي داريم. يعني به من نظر من اصلا منطقي هم نيست يه گله دار افتخار كنه كه سگ من به تنهايي گرگ ميزنه. مثل اين مي مونه كه تيم فوتبال به يه بازيكن متكي بشه و بدون اون يه نفر هيچ. يه گله 1200 تايي حداقل 15 تا سگ لازم داره كه بايد يه ليدر داشته باشه بعلاوه 2 ماده كه گله سگ ها رو هدايت كنه و با هم دسته اي حمله كنن. در مورد ادرار گرگ هم چيزي نشنيده ام .

کیوانی
13-09-2011, 15:27
بحث ما چه ربطی به مجموعه داری داشت
شما جنگ گرگ رو دیدید
بس گله دار هستید یا سر گله دیدید گرگ که داد نمیزنه خبر هم نمیده بیان می خوام به گله بزنم تماشا کنید گرگ زرنگه به گله میزنه سگ نمی فهمه یا جایی پرت و شب به گله میزنه....
مگه سینماست هر کس رو میگی من 10 بار دیدم.باید سالها با گله روز و شب پایین و بالا بزنی تا حمله گرگ رو ببینی اونم چند بار..
آخه بعضی وقت ها آدم یه چیزی میشنوه به خودش شک میکنه
منظورم به دوستان نیست به هر کی میگی سگش دیگه 3،4 تا رو زده کم کمش اگر نگند افت داره خیال میکنند مردم.....
والله تو ایران جمعیت گرگ خیلی کمه ما شمالیم اهل شکاریم جمعه ای نیست دل به جنگل نزنیم ردی از گرگ نمی بینینم که هیچ خوده گرگ بماند شاید شغال رو میگند گرگ...
گرگ بزنه به گله بیمه میاد یه آماری بگیرید از بیمه استانتون ببینید در سال چند تا گرگ زدگی به گله ها هستش.
آخه گله 1200 تای 15 تا سگ می خواد والله ما اینجا همه مدل گله داریم از 200 تا تا 3000 ،4000 تا بلکه بیشتر ،بیشترین سگ رو تو منطقه ما پدر آقای شکور علیزاده داشتند که ارباب بودن و گله شون سر وامیستادی تهش معلوم نبود اینقدر سگ نمی بردند.والله با این دوستانمون صحبت می کنیم نمیگند یه سگ داشته باشیم کافیه ولی دیگه برا 1200 تا 15 تا نمی برند یا میگند تو هر 10 تا سگ گله گردن کلفت یکی جرات میکنه به گرگ بزنه(تنهای رو عرض میکنم)
بابا گرگ اسباب بازی مگه هر کس رو میگی میگه سگ هام زدن و گرفتند.
اگر سمت شما هم گرگ هست آدرس بدید ما بیایم شکار
ما یه کلبه درویش شمال داریم هر کی سگ گرگ زن داشت بیاره هم می ریم تفریح هم اگر گرگ زدن یه شیرینی درست و حسابی میدیم.

mbadba
13-09-2011, 15:46
تو چند تا پست قبل تر نوشته بودم يادم نيست كدومه كه بد تر از گرگ دزد ها هستن كه به گله ميزنن.
در ضمن طرف هاي ما وقتي گله ميره كوه به بيشتر از اين ها سگ لازمه.
ما هم نگفتيم سگ هي ما تكي گرگ ميزنن.
نكته ديگه اين كه مناطق شما تعدا كمتري گرگ داره نسبت به مناطق ما و همينطور منطقه ما نسبت به شمال غرب كشور.
وقتي كه گله كوه نباشه يعني تا اوابل خرداد. تقريبا هر شب گرگ به گله نزديك ميشه صداش رو مي شه واضح شنيد كه اگه احساس كنه سگ ها كم هستن نزديك ميشه. خيلي وقت ها صداي سگ گرگ رو فراري ميده تا خود سگ. اون موردي هم كه شما ميگي گرگ خبر نمي ده درسته يه لحضه چوپان مي فهمه كه گرگ چند تا رو زده علتش كم بودن سگ هاست. من با چشم خودم ديدم گله اي سه تا سگ داشت شب كنار ده خوابيده بود كنار يعني 2 كيلومتري ميدون اصلي ده تو دل تابستون گرگ بهش زد تا يه مدت نه سگ ها فهميده بودن نه صاحب گله تازه چوپان هم نبود كه دل نسوزه طرف خودش صاحب مال بود. همين سه سال پيش خود من شب اسب رو تو باغ بسته بودم و رفتيم عروسي هنوز خرمن هاي گندم رو از روي زمين جمع نكرده بوديم با سه تا سگ تو باغ گرگ اسب رو تو دل تابستون زد. البته سگ ها قلاده بودن چون از صبح رفته بوديم و سگ ها رو روز ها قلاده مي كنم نميمه شب كه برگشتيم ديدم دل و روده اسب رو زمينه. شايد شما بگي كار سگ هاي ولگرد بوده.

Behshad
13-09-2011, 15:53
رتوایلر میتونه گرگ رو شکست بده

این چه حرفیه؟
مگه الکیه؟
راتوایلر به قدرت فکش توی سگ ها مینازه که اونم از گرگ کمتره؟
یه راتوالر ناز پرورده چطور میخواد یه گرگ شکارچی رو بکشه؟

mbadba
13-09-2011, 15:57
راتوايلر ابدا از پس گرگ بر نمياد.
فقط سگ هاي بزرگ و پر جرات كه جنگ هاي وحشانه كردن مي تونن با گرگ رو برو بشن.

alper
13-09-2011, 15:59
روتوایلر زورش به هیچ وجه به گرگ نمیرسه مگر اینکه 3-4 تا باشن !!! سگ گرگ بگیر هم از یه چوپان 60 ساله بپرسی میگه من یه سگ داشتم تنهایی به گرگ میزد بس از هر 1000 تا سگ به زور یکی تنهایی به گرگ بزنه گرگ 10 برابر سگ پر زور و باهوشه

mbadba
13-09-2011, 16:05
بله موافقم
تو پست هاي قبلي هم گفته بودم كه سگ هايي كه تنهايي گرگ ميزنن قيمت ندارن. اين بحث با اقا رضا قمي هم بود كه سگ هاي گله ارزششون به اين نيست كه تنهايي گرگ بزنن ارزش اونا به اينه كه كه تو جنگ دسته اي بدونن چطور يه گرگ رو دوره كنن. يا اونقدر با هم هماهنگ باشن كه بتونن دو يا سه گرگ رو با كمك چوپان مديريت كنن.

کیوانی
13-09-2011, 16:11
داداش من من پای گله بزرگ نشدم ولی تا دلت بخواد رفیق گله دار دارم.
مناطق ما دست نخورده هست بعضی وقت ها تا نزدیکی طالقان می زنیم میریم
شوييل، سزيرود، كلرود، خمرمحله، ياسور، دليجان، كياسه، كوگاه، كشايه،لشکان،تواسانکش، اینجا شب بری گرگ هوات میده حالا جواهر دشت بماند که برق هم نداره..دهات های املش مثل بویه.
زیاز که تو دهن رحیم آباده یه معلم رو گرگ زده بود زمستون تو اون سرما شب بالا درخت مونده بود 2 روز تمام شکارچی های منطقه ذنبالش بودیم..بعد فیلمش رو هم درست کردن.
منظورم زرنگی گرگه که خودش رو تو روز نشون نمیده و ردی از خودش جا نمی زاره..
جایه که خوک بره یا کل و قوچ ردشون معلومه یا خرس بهار دنبال عسل طبیعی تو تنه درخت و سنگ کوه ها هست رد میزنه یا پوست درخت رو میکنه برا علامت گذاری ولی گرگ نه فقط لب رودخونه که گل نرم هست پنجش میمونه.
گرگ شکار کنه خون شکارش رو هم از روی زمین می لیسه..
از کردستان،فارس تهران،تالش میاند این جا شکار قرقاول و کبک و کل و قوچ منطقش دست نخوردست ولی بازم گرگ نمی بینیم اون جوری که مناطق شلوغ و ویلا سازی شده گرگ هستش اینجا نیست؟؟
میگم هر کسی شکارچیه بسم الله بگه من در خدمتم.بعد این جاها گله دار نشونش میدیم ببینید یه پیر مرد گله دارکه مثلا 50 سال گله داری میکنه به این راحتی نمیگه من 10،20 بار دیدم...
آخر نفهمیدیم شما به چشم مقابله گرگ رو با سگ دیدیه بودید یا نه؟؟
من خیال کردم شما چند بار گلاویز شدن گرگ و سگ رو دیدید،ببخشید اشتباه کردم.
روتوایلر خنده نیارید ما رو....
سگ ها هم گرگ رو نمی تونند بگیرند اگر فرار کنه گرگ.
گرگ اینقدر خنگ نیست خودش رو نشون بده تا با 4 تا سگ گلاویز بشه
از 100 تا گرگ به گله بزنه شاید 5 تا بتونن سگ ها گرگ ها رو بگیرند بکشند...

mbadba
13-09-2011, 16:23
شما هم كه حرف منو مي زني پس اختلاف كجاست؟
من هم پاي گله بزرگ نشدم.
جنگ سگ و گرگ رو هم سه بار ديدم نه بيشتر
دوبار تو شب يه بار تو عصر
اما خود گرگ رو زياد بيشتر از ده بار
شايد علتش رها سازي تعداد زيادي از گرگ هاي باغ وحش ارم تو كوه هاي منطقه ما باشه كه هر ساله اين كار رو ميكنن. بعد خواهشا از گرگ افسانه نسازيدو قوي باهوش و پرجرات هست اما در اين حد. تو كل گله دار هاي ما در زمان غير از كوه گرگ سالي كمتر از ده گوسفند رو مي زنه هر چند هر شب صداش شنيده مي شه. اگه اين طور كه شما ميگي باشه ديگه هيچ گرگي زده نمي شه و نسل گوسفند و كار گله داري منقرض ميشه. در ضمن طرف ها به دليل نزديكي به شهر هشتگرد در زمان غير از كوه ابدا كسي اسلحه نداره اگه از كسي اسلحه بگيرن اويزونش مي كنن. براي همين سگ واقعا لازمه اون هم زياد.

کیوانی
13-09-2011, 18:32
مشکلی نیست
فقط من نمی دونم چرا دوستان هنوز صاف نیومده می خواند گرد برند؟؟
هشتگرد گرگ داره ولی شمال نداره
شما که تجربه دارید نمی دونید اگر گرگ های حفاظت شده هم حتی به گله بزنند و توسط سگ یا چوپان شکار بشند با تفنگ مشکلی نداره؟؟این رو دیگه هر بنی و بشری می دونه...
خوبه خودتون میگید سالی از هر گله 10 تا گوسفند رو گرگ می زنه
شما گرگ ندی بس و گرنه دست کم نمی گرفتی
حق با شماست..
آدرس اینجا رو که می فرمائید میدید ما با دوستانمون یه سری بزنیم؟؟
گله زیاد سگ داشته باشه گرگ بهش نمی زنه بس لزومی به کار گروهی نیست
گرگ هم اونقدر زرنگ هست خودش رو آفتابی نکنه...
صفحه قبل گفتید سگ هاتون گرگ گرفتند معرفیشون کنید
زیاد دیدید گرگ و جنگ اونها با سگ بعد فقط 3 مورد
فکر کنم اگر اونجا بیایم خیلی راحت تر به گرگ دست یابی داشته باشیم تا شمال...

vahidtari
13-09-2011, 20:29
وست عزیز چرا الکی به بحث جو میدی که گرگ چلن فلان اگه اینجوری بود که ما باید تمام گوسفندامون گرگ پاره میکرد اگر گرگ به گله بزنه فرصت داشته باشه تمام گلخ میکشه ما طرف ورامین گله داری میکنیم وتابستون گله میبریم به منطقه به ان سیاه کوه که اسم معروف اونجا هم کل بز زیاد گرگ هست منطقه حفاظت شده است میگن پلنگ داره ولی ما تا حالا باش برخورد نکردیم من یک چندتا از سگامو معرفی کردم
میتونین برین ببینین ولی سگا خوبمون هنوز بر نگشتن یک ماه دیگه بر میگردن حتما عکس میزارم من نگفتم سگامون تکی میزنن گفتم چهار تا بودن ولی یک سگ داشتیم به نام مشکی سگ پدر بزرگم بودم مثل بچهاش دوسش داشت 15 سال عمر کرد پدر بزرگم تعریف میکرد تنهای حریف یک گرگ بود تو کل سگامون ریس بود کسی جرات نداشت بگه بالا چشت ابرو و یک چیزی بگم من اون چند سال هر کاری کردم
یاد با هیچ ماده جفت نخورد شاید با 5 یا شیشتا ماده انداختمش ولی جفت نمیخورد نمیدونم من خیلی دوسش داشتم از علاقه بابا بزرگم بش بگم این یکی دو سال اخر از پای عقب فلج شده بود بعد کلا فلج شد ولی نشد به این سگ یکبار بخاد بندازش بره خیلی بش میگفتن بندازش بره ولی بابا بزرگم خیلی ناراحت میشد و تا روز اخر دوسش داشت دوست عزیز شما هر جوری می خای فکر کن پیش خودت از گرگ یک قول بزرگ ساختی ولی تا از چیزی مطما نیستی به کسی تحمت نزد که دروغ میگی یا بگو سگات معرفی کن من که ندیدم کسی تو این انجمن درغ گو باشه
موفق پیروز ....

کیوانی
13-09-2011, 21:03
حرف شما درسته...

sarabi
13-09-2011, 21:08
گرگ اگه زورش برسه درسته تمام گله رو میکشه. گرگ جگر نداره و کم جراته. اگه نترس بود که همه باید میرفتن کشاورزی میکردن نه دامداری. گرگ از سر و صدای چوپان هم میترسه مگه این گرگ جدیدا که محیط زیست رها میکنه. کسانی که سگ خوب و گرگ زن و یا سگ قوی و گرگ زن به همراه یه چوپان خوب داشته باشه از شر گرگ راحتن. اگه یکیش نباشه کاره اون قضیه سخت تره وشانس گرگ بیشتر و اگه هر دو نباشه دیگه گرگ هست و رحمت خدا!!

کیوانی
13-09-2011, 21:15
آقا قمی گرگ زرنگه و باهوش
چند تا سگ گله دوستان دارند که بزرگند و آدم گیر ولی صاحبشون میگه از گرگ می ترسند...
گرگ با بررسی حمله میکنه خرکی که نیست..
گله دوستانم دمبه ای گوسفند رو گرگ دریده بود ولی نه سگ نه چوپان نفهمیده بودند...
والله ،بالله من هم یه چیزی حالیمه
الان من بگم سگ هام 10 تا گرگ رو زدن چجوری ثابت کنم؟؟
وقتی گله دار های رو می بینم که عمرشون تو گله داری صرف شده ولی میگه گرگ خطرناکه
سگ گله هست بشکن بزنی برات می رقصه بعد گرگ
هر کسی سگی گرگ زن در نمیاد...

sarabi
13-09-2011, 21:17
اقا کیوانی گرگ بخوای یه شب زمستون بیا بریم 2 تا 3 ساعت تویه دور و اطراف قم بگردیم 90درصد یکی نشونت بدم. ولی زودی میره. ما اینجا گرگ که بیاد با تریل دنبالش میکنیم و میدوونیمش بعد که خسته شد میگیریمش و سگها میکشنش خودمون هم چندتا چوب و قداره هم نثارش میکنیم. گرگ هم که بوده که سگها خودشون میرن و میگیرنش ولی چون گرگ از ترس دهن میندازه همه سگها تیکه پاره میشن و میبینیم که گرگ فقط 1 یا 2 زخم داره. چوپون هم سر گرگ رو میبره و کله گرگی از صاحبهای گله میگیره و کلی مهمونی و بند و بساط داره. مثلا یه دوست دارم عاشق اینه که سگهای گرگ بگیرن و سالی 1 یا 2 بار که این اتفاق میفته فوری مهمونی و شام میده که از یه عروسی توش بیشتر خرج میکنه. اسمش علی و مهدی حاج غلام است. گلشون طرف قزوین میره.

sarabi
13-09-2011, 21:19
سگ گرگ زن هست ولی کسی نمیفروشه. شما سگ نگهبان یا جنگ رو میتونی بخری ولی سگ گرگ زن رو یا شانسی بهت بدن یا توله بکشی و خوب بشه وگرنه هیچ گله داری سگ گرگ زن نمیفروشه شاید گله رو بفروشه ولی سگ رو نمیفروشه.

B.G.S
13-09-2011, 21:19
دوستان عزیز نمیدونم چرا شماها اینقدر گرگ رو بزرگ جلوه میدید!؟ من گرگ داشتم، دوستم هم الان داره هم تا دلتون بخواد دیدم، اولا گرگ هم ترسو هست هم زیاد قوی نیست، فقط خیلی درنده و دیوونه هست... ضمنا یک سگ سرابی، کرد و قدرجانی خوب هر کدام میتونن بهترین گرگهارو بزنن... هر کس هم گرگ میخواد بگه من براش سراغ دارم، توله 500 و بالغ 1 میلیون... میتونید یک بالغ خوبش رو بگیرید و امتحان کنید تا به حرف من برسید...
من الان قدرجانی به شرط بهتون میدم که هر گرگی رو بزنه و همینطور سرابی...
ضمنا ، رتوایلر سگ قوی هست و قدرتش با گرگ نسبیه، یعنی اینکه بزنه یا بخوره 50% به 50% هست... ولی در بین یک گرگ عالی و یک رتوایلر عالی فکر میکنم گرگ به دلیل استقامتش و خوی درندگی بیشتر پیروز بشه...

sarabi
13-09-2011, 21:30
رتوایلز سرعتش به گرگ نمیرسه ولی اگه جفتشون رو تو یه قفس بندازیم رتوایلر گرگ رو میزنه

Behshad
13-09-2011, 21:40
گرگی که از تولگی دست آدم بوده یا در اسارت به دنیا اومده با گرگی که توی طبیعت بزرگ شده خیلی فرق میکنه.
درضمن جنگ سگ با گرگ سر گله با جنگ گرگ و سگ توی حیاط یا قفس فرق میکنه.

sarabi
13-09-2011, 21:43
خوب گرگ از دسته رتوایلر فرار میکنه و رتوایلر هم نمیتونه به گرگ برسه. پس تو قفس میشه بجنگن. گرگ مثله سگ تو محیط ازاد نمیجنگه و فقط محیط بسته میتونه بجنگه

mbadba
13-09-2011, 23:04
اقا ما هم مراسم کله گرگی داریم. عالیه. به خصوص اگه تو کوه باشه.
درباره سگ گرگ زن هم با شما موافقم قیمت نداره. کسی هم نمی فروشه.
دفعه بعد اگه قسمت شد میرم سر گله اون کسیکه قیچی رو بهش داده بودم و ازش یه مستند تهیه می کنم تا اون درباره گرگ زنی این سگ بگه.
اگه عمری باقی بود شنبه با مستندات بر می گردم هم درباره قیچی و هم درباره ببری تا این رسم متهم کردن دیگران به دوروغگویی از بین بره.

کیوانی
14-09-2011, 10:56
آقایون حرف شما درسته
سگ های شما گرگ زن من معذرت می خوام...
هر کسی سگ گرگ زن داشت تونست بیاره شمال گیلان شمارم رو هم براش پیغام خصوصی میکنم بریم شکار هم تفریح میکنیم هم شکار هم فال و هم تماشا....
یکی ،دو روزی مهمان مردم ییلاق باشیم خوش میگذره...
در مورد سگ گرگ زن که قیمت نداره حرفتون درسته...

jalilroozban
12-11-2011, 12:26
من عاشق گرگم ایول به هرچی گرگه

jalilroozban
12-11-2011, 12:42
آقا یه سوال روستای ما طرف هشتگرد و نظر آباده یه سری داشتم برمیگشتم تهران یه روستایی اوه اطرفها هست بهش میگن سهیلیه
با پرداید بودم یه گله هم جلوم بود اومدم از بغل گله برم ته گله یه حیون بزگی بود من فکر کردم گوسفند اما از بغلش که رد میشدم نگاه کردم دیدم سگه
از بغلش که رد شدم تا نصف شیشه پراد قدش بود و سفید بود خیلی هیکلی بود تا حالا اینجور سگی ندیده بودم توله سگه اندازه گوسفند بود
میخواستم بدونم نژاد این سگه چی بوده
واقعیت ترسیدم از ماشین پیاده شم و از چوپونه بپرسم
اگه کمک کنید ممنون میشم

araz
12-11-2011, 12:53
آقا یه سوال روستای ما طرف هشتگرد و نظر آباده یه سری داشتم برمیگشتم تهران یه روستایی اوه اطرفها هست بهش میگن سهیلیه
با پرداید بودم یه گله هم جلوم بود اومدم از بغل گله برم ته گله یه حیون بزگی بود من فکر کردم گوسفند اما از بغلش که رد میشدم نگاه کردم دیدم سگه
از بغلش که رد شدم تا نصف شیشه پراد قدش بود و سفید بود خیلی هیکلی بود تا حالا اینجور سگی ندیده بودم توله سگه اندازه گوسفند بود
اگه کمک کنید ممنون میشم

پوزه سیاه داشت؟ ....کاملا سفید بود رنگش؟

سگ گله
12-11-2011, 17:08
اگه کمک کنید ممنون میشم

سگهای گله دارهای اون اطراف بیشتر سگهای آلابای یا سگ گله ترکمنی هستند؛ احتمالاً اون سگی هم که شما دیدید آلابای بوده البته می تونه نژاد دیگه هم باشه چون از سگهای بختیاری و میکس قدره جونی و ... خیلی سگهای دیگه هم استفاده می کنند. در کل، منطقه نظرآباد چون سر راه جادۀ ابریشم بوده(یه نشونه اش هم همون کاروانسرای اول ینگی امام هست) همه جور سگی از همه جای ایران همراه کاروانها آورده می شده و با سگهای محلی منطقه میکس می شدند

مهدی
01-01-2012, 15:01
دوست عزیز این حرفتونو اصلا قبول ندارم. طرفهای ما تا دلت بخواد گرگ و شغال هست، بخصوص شبهای زمستان دیگه قشنگ میان تو روستا. من خودم یه گرگی ماده با شش تا توله دارم که یه شب دیدم سروصداشون پاشد رفتم دیدم یه گرگو گرفته بود و مثل یه گربه داشت زیرو روش میکرد

sara
01-01-2012, 15:47
چن نفر به یه نفر آخه اینکار درست نیست که یه گرگ و زنجیر کنی یا بندازی یه گوشه و چن تا سگو بندازی به جونش

rotti
01-01-2012, 21:06
عالی بود.ممنون از زحمتی که کشیدید.

toranj
02-01-2012, 00:39
سلام
دوستان تا جائي كه اطلاع دارم گرگ به خاطر كار گروهي و برنامه ريزي كه در شكار داره موفق هست
اون گرگهاي تنهائي كه داخل روستا ميان يا آقاي قمي ميگن با تريل دنبال ميكنن به احتمال زياد يا مريضن يا پير
من اهل كرجم و دوستمون درست ميگه سالي چند ده راس گرگ در كوههاي اطراف رها سازي ميشن و من ديدم

behrouz a
03-01-2012, 17:36
واا... منم تو شمال زندگی میکنم.البته مازندران . بهترین سگ ها و گرگ ها هم تو منطقه کوهستانی مازندران زندگی میکنند. من حدود 4 سال تو این مناطق بعلت ماموریت شغلی هر روز رفت و امد داشتم. با چ پونای زیادی نشستم و نون و سرشیر خوردم . واقعا تعداد خیلی کمی از چوپونا رو دیدم که ادعا کنه سگ من به تنهایی از پس گرگ بر میاد. حالا شاید گرگای این طرفا با جاهای دیگه فرق داشته باشند . نمیدونم. فرقه بین حیوونی مثل گرگ که هر روز مجبوره برای زنده موندن شکار کنه و از خوی درندگیش حد اکثر استفاده کنه با سگ بیچاره ای که اخر روز نون و روغن و ارد میریزن جلوش بخوره. مثل ورزشکاری میمونه که هر روز ورزش میکنه با کسی که گاهگاهی ورزش میکنه.این طرفا وقتی هوا مه الود میشه گرگها به راحتی به گله نزدیک میشن البته بیشتر گروهی شکار میکنند. از نظر سرعت هم که گرگ واقعا خیلی جلوتر از سگه. از نظر خوی درندگی هم گرگ خیلی سره. ولی کلا گرگ ها یه ترس ذاتی از سگ و انسان دارند. این طرفا هستند سگای سنگسری قوی هیکل که از پس گرگ بر بیاد این به تجربه سگ هم مربوطه. خودم دنبال کردن گرگ رو توسط سگا دیدم وقتی گرگه استارت زد سگا جاموندن . اقا با خیلی از چوپونا نشستم واقعا هیچکدوم ادعاهای انچنانی درباره برتری سگ تنها در برابر گرگ نداشتند

kasra jamshidi
03-01-2012, 18:07
واا... منم تو شمال زندگی میکنم.البته مازندران . بهترین سگ ها و گرگ ها هم تو منطقه کوهستانی مازندران زندگی میکنند. من حدود 4 سال تو این مناطق بعلت ماموریت شغلی هر روز رفت و امد داشتم. با چ پونای زیادی نشستم و نون و سرشیر خوردم . واقعا تعداد خیلی کمی از چوپونا رو دیدم که ادعا کنه سگ من به تنهایی از پس گرگ بر میاد. حالا شاید گرگای این طرفا با جاهای دیگه فرق داشته باشند . نمیدونم. فرقه بین حیوونی مثل گرگ که هر روز مجبوره برای زنده موندن شکار کنه و از خوی درندگیش حد اکثر استفاده کنه با سگ بیچاره ای که اخر روز نون و روغن و ارد میریزن جلوش بخوره. مثل ورزشکاری میمونه که هر روز ورزش میکنه با کسی که گاهگاهی ورزش میکنه.این طرفا وقتی هوا مه الود میشه گرگها به راحتی به گله نزدیک میشن البته بیشتر گروهی شکار میکنند. از نظر سرعت هم که گرگ واقعا خیلی جلوتر از سگه. از نظر خوی درندگی هم گرگ خیلی سره. ولی کلا گرگ ها یه ترس ذاتی از سگ و انسان دارند. این طرفا هستند سگای سنگسری قوی هیکل که از پس گرگ بر بیاد این به تجربه سگ هم مربوطه. خودم دنبال کردن گرگ رو توسط سگا دیدم وقتی گرگه استارت زد سگا جاموندن . اقا با خیلی از چوپونا نشستم واقعا هیچکدوم ادعاهای انچنانی درباره برتری سگ تنها در برابر گرگ نداشتند
نه بهروز عزیز منم مازندرانم اما گرگ ها فرق نداره سگ ها فرق داره
البته من سگ های گله ی درشتی هم دیدم ولی بعضی ها واقعا می تونن درگیر شن با گرگ
طرفای قائمشهر با نون و آب پنیر نمی دونین سگا چه رشدی می کنند که!!!!!!!!

Behshad
03-01-2012, 19:07
من سگ های گله و کشاورزای قائمشهر رو دیدم
شبیه آلابای بودند ولی کمی کشیده تر

rotti
03-01-2012, 21:18
گرگ هم یکی از آفریدگان خداست.آدم نباید از دیدن جنگ حیوانات لذت ببره.

A.M.83
03-01-2012, 22:25
گرگ هم یکی از آفریدگان خداست.آدم نباید از دیدن جنگ حیوانات لذت ببره.
موافقم،دلیلی نداره یکی از آفریده های خدا ( هر چند که اون گرگ باشه ) با زجر کشته شه.
به نظر من همون درگیری که سگ برای محافظت از گله با گرگ میکنه کافیه...
یادمون باشه خیلی از نژادای خوب امروزی حاصل تلاقی با همین موجود منفور ( از نظر ما آدما ) هستن...
البته میدونم که گرگ چه بلایی سر گله و ما آدما میاره...

behrouz a
04-01-2012, 00:19
کسرای عزیز من نگفتم سگ های مازندران نمیتونن با گرگ درگیر بشن. اتفاقا من تو سوادکوه مخصوصا سگایی دیدم که دلم بحال گرگای اون منطقه سوخت . حتی تو ساری دوتا سگ دیدم خشکم زد از هیبتشون. معمولا سگ هایی که تو مناطق کوهستانی مازندران مرز مشترک با سمنان هستند واقعا عالین. خودت که بهتر میدونی به این سگا سگ های سنگسری میگن. این سگ ها با گرگ که سهله با خرس هم درگیر میشن . متاسفانه بچه های مازندران که تو سایت عضوند در زمینه معرفی سگ های منطقشون واقعا کمکارن . اگه دوستان همت کنند میتونیم ارتباطات خوبی برقرار کنیم

kasra jamshidi
04-01-2012, 07:44
موافقم،دلیلی نداره یکی از آفریده های خدا ( هر چند که اون گرگ باشه ) با زجر کشته شه.
به نظر من همون درگیری که سگ برای محافظت از گله با گرگ میکنه کافیه...
یادمون باشه خیلی از نژادای خوب امروزی حاصل تلاقی با همین موجود منفور ( از نظر ما آدما ) هستن...
البته میدونم که گرگ چه بلایی سر گله و ما آدما میاره...
درسته گرگ هم آقریده ی خداست
ولی همین گرگ خسارتی که به گله می زنه واقعا وحشتناکه
من دیدم که این چی کار می کنه
واقعا گله دارها رو به عزا می شونه
گله دارها هم مجبورند این کار رو بکنند
چند سال پیش یه خرس در عرض 3 ماه 20 تا گاو خورده بود
آخر سرم مجبوری زدنش
اگر شما گله داشتی حالا گوسفند یا گاو یا هر چی حاظر بودی که نگاه کنی ببینی گرگ یا یه موجود درنده بیاد ببره دار و ندارتو؟؟؟
حالا فقط هم همین حیوونا نیستن که...شغال هست و عقاب هست و باز هست و یه حیوونایی هم هستن ما می گیم پیچه شال که همون گربه وحشی یکم کوچیکتره
اینا نمی دونین به مرغ و جوجه ها چه خسارتی می زنن...وحشتناکه

amiryavangi
19-03-2012, 17:16
قدرت و اعتماد به نفس سگ در دندوناشه، اگه دندون توجه کني ميبينه که گرگه مثل آدميه که چاقو دارو و سگه نيز بدون چاقو هستش سگها در مقابل گرگه اصلاً دندون ندارن چه انتظاري داريد

ali aghaeifar
20-03-2012, 00:23
ولی گرگ هم حیوان با هوش و دوست داشتنی هست.درندگیش هم ذات اونه بنابراین نباید بهش اسیب رسوند.

دوست
20-03-2012, 00:56
معمولا گرگ از پس سگ بر میاد . خوبی سگهای گله اینه که پارس میکنن و حمله میکنن و نمیترسن از گرگ. ولی همونطور که دوستان اشاره کردن گرگ یه ترس ذاتی داره از سگ. منصفانه بخوایم نظر بدیم تو جنگ برابر معمولا گرگ سر تر هست سگهای کمی هستن که تنهایی از پس یه گرگ بر بیان حالا استثنا هم هست که مثلا یه سگ 2 تا گرگ رو بزنه. من خودم دیدم چه جوری یه سگ توسط 2 تا گرگ خورده شده هیچی ازش نمونده بود

sagbaza
20-03-2012, 09:24
گرگ درندگی ذاتی داره دندانهای بسیار تیز و بلندی به نسبت سگها داره
راجب سگ گرگ کش هم باید بگم مگر اینکه سگ با تجربه و استثنایی باشه و از نژاد کت و کلفتی باشه
اونم تازه تو نبردش باید شانس بیاره
یا اینکه مثلا تعداد سگها چند برابر گرگها باشه

siavash6780
04-05-2012, 12:09
بحث جالب بود ! طاقت نیاوردم چیزی نگم !

تمام حرفایی که زده شد درسته ولی یه نکته شاید گفته نشده و اون اینه که بهترین نژاد سگ و درجه 1 در

اون نژاد مقایسه شده با یه گرگ ، ولی نه بهترین نژاد و درجه 1 گرگ ، مثلا یه قدر جونی درجه 1 با یه گرگ از

بهترین نژاد و اونم درجه 1 (بالاخره گرگ هم ضعیف و قوی داره دیگه !)باید مقایسه بشه . (سنش هم مهمه!)

و نکته دوم که به نظرم خیلی مهمه در مورد ترس گرگ هست ، علت ضعف یا ترس به نظرم در اینه که میخواد

به قلمرو یکی دیگه تجاوز بکنه ، خب معلومه یکم ترس هست

بزارید قضیه رو بر عکس بکنیم ، مثلا یه سگ درجه 1 رو بفرستیم وسط قلمرو گرگا و بخواد توله گرگ رو بگیره

حالا از 20 تا گرگ هیچکدومشونم جلو نیاد و فقط یکی جلو بیاد و با سگ درگیر بشه (وجود همین 20 تا گرگ یه ترسی تو دل سگ میندازه ، حتی اگه یکی جلو بیاد و بقیه در نقش باشند !)

من فکر میکنم نتیجه اینجا خیلی فرق بکنه ، چون اینجا سگ متجاوز میشه و گرگ میخواد دفاع بکنه

هر حیوانی در قلمرو خودش و در جهت دفاع فکر میکنم قویتره و متجاوز کمی ترس داره (نظر من )

همین جوری که اگه یکی بیاد تو خیابون بخواد به بچه تون آسیب بزنه چه جوری دفاع میکنید و چقدر زور دارید؟

حالا همین زورتون رو اگه بخوایید در زمینه تجاوز به دیگران بکار بگیرید چقدره ؟

به نظر من زور و قدرت آدم در موقع دفاع از خودشو خوانوادش بیشتره !!

ali77
04-05-2012, 14:17
وقتی که چوبانا سگ میندازن به جون گرگ حقشهه چون همه رو تیکه پاره میکنه یه دونه رو هم نمیتونه ببره تو مهربان از ترس گرگ زمستون مردم خواب ندارن دو سه بار اومده تو حیاطا و سگا رو کشته سگها هم حریفش نشده با اینکه مهربان بعد سراب بهترین سرابی ها رو داره

Sell
04-05-2012, 15:50
جنگ همیشگیه دیگه

ali77
04-05-2012, 21:18
وقتی گرگ میخواد حمله کنه کلاغا دور گله جمع میشن وقار قار میکنن

B.G.S
04-05-2012, 21:30
وقتی گرگ میخواد حمله کنه کلاغا دور گله جمع میشن وقار قار میکنن

منبع!؟

behrouz a
04-05-2012, 22:07
جدیدا من یک چوپون کارکشته برای دامداری پیدا کردم که میگفت اگه سگ گرگ رو دندون بزنه و موی گرگ به داخل گلوی سگ بره گلوی سگ بشدت متورم میشه و به حالت خفگی میافته. به همین خاطر معمولا سگهای با تجربه گرگ رو به راحتی گاز نمیگیرند

B.G.S
04-05-2012, 23:52
جدیدا من یک چوپون کارکشته برای دامداری پیدا کردم که میگفت اگه سگ گرگ رو دندون بزنه و موی گرگ به داخل گلوی سگ بره گلوی سگ بشدت متورم میشه و به حالت خفگی میافته. به همین خاطر معمولا سگهای با تجربه گرگ رو به راحتی گاز نمیگیرند

اینا همش حرف بی اساس هست... شک نکنید...

ali77
05-05-2012, 06:58
من از آقایی پرسیدم گله دار بود

dean
05-05-2012, 15:14

توصیه میکنم که گله و دامداریتون رو به دست چنین چوپانی نسپرید.
اگر واقا" چنین چیزی امکان داست گرگ ها هم خودشون رو به علف ها می مالیدن تا گوسفند ها خفه شن چرا الکی سگ ها رو ال و بل کنن که بعد بخوان بیفتن به جونه گله؟
لطفا" دوستانی که اهل روستا و مناطق دور افتاده هستند و با این حیوانات ( گرگ / خرس ) سر و کار دارن بگن انصافا" تا حالا شده به دلیل حمله گرگ ها فکر کنین؟ همین شما ها هستین که با تفنگ و .... وشکار های غیر مجازتون باعث شدین که حمله گرگ ها به گله ها و بعضا" ادم ها روز به روز بیشتر بشه وقتی با دستای مبارکتون گوشته شکار کباب میکنید در دراز مدت به خودتون ضرر میزنید.
صحبت زیاد شد ولی اینم از روی حس طبیعت دوستیم بگم: دقیقا نیمه شعبان سالی که گذشت به روستایی در شمال سمنان به اسم شلی sheli از طرف دوستی دعوت شدیم که رفتیم. هنوز که هنوزه یاد حالت غرور افرین مرد روستایی حالمو بد میکنه که با خون سردی تمام میگفت امروز صبح یه خرس تیر کردم الان تو باغ جلوی جوب اب افتاده.

123
05-05-2012, 21:36

به نظر نمیرسه حرف ایشان منطقی باشه..

behrouz a
05-05-2012, 21:41
اقا نقل قول از یک چوپون چه منافاتی با گله داری و رسیدگی به گله داره؟ به هر حال چوپون ها هم برای خودشون یک سری تجربیات گرانبهایی دارند که طی سالیان زیاد به دست اوردند. البته این به معنی رد یا قبول حرف این بنده خدا نیست. شخصا خودم معتقدم سگی که گرگ گرفته باشه برای بار بعدی جسورتر به گرگ حمله میکنه.

jomoong
07-05-2012, 07:35
دوست من کی چنین حرفی زده؟ من حداقل 5 تا کلیپ از کشتن گرگ به وسیله سگها دارم که همشونم گرگهای وحشی رو توی طبیعت یا مزرعه یا گله شکار کردند...
سلام فرمودید کلیپ هایی از نزاع سگ و گرگ دارید. ممنون میشم برای دانلود اونها رو برام بزاری واقعا علاقه دارم yook98@yahoo.com

elias.kh
27-05-2012, 12:14
جالب بود ولی کاش کیلیپ هم می داشت

shahinv8
24-06-2012, 01:53
من نظرم با خیلی از دوستان متفاوته....
با این سایت هم زیاد اشنا نیستم الان عضو شدم که بتونم نظروبگم و شاید خیلی از کسانی که اینجا رو میخونن درست راهنمایی شن...
به نظر من تو شرایط نرمال خنده داره اصلا بخواییم سگ رو با گرگ مقایسه کنیم!! چه برسه بگیم سگ گرگ زن!
نمیدونم اگر اشتباهم راهنماییم کنید..
صلاح گرگ و سگ چیه؟ دندون و فک.
دندون نیش گرگ که بلند تره. فک گرگ که قوی تره...
اگر به خوی وحشی و درنده گری باشه که... مشخصه...
اگر به تجربه باشه که مشخصه.....
بابا اصلا گرگ حیوان وحشیه!! یعنیچی سگ گرگ رو میزنه! صرف اینکه قیافه سگ شبیه گرگه؟
بابا هم ابزار گرگ بهتر و پیشرفته تره هم تجربش هم خویه درندگری هم ....
مثل این میمونه من نوعی با یک چاقو اشپزخونه برم جنگ یک ادمی که شمشیر دستشه! تازه اون ادم هم با تجربه تر از من باشه تو جنگ...
سگ رو یک هفته بنداز تو جنگل باید نعششهشو جم کنی بری... گرگ رو پایه خوش وایساده.. اینا رو دست کم نگیرید...
بابا مردم میخونن نگن یک سری واسه خودشون افسانه میسازن!!
درسته ممکنه استثنا جای بوده باشه حالا گرگ مورد نظر مریض بوده یا.......
ولی تو حالت نرمال امکانش کمه خیلی هم کمه
لطفا اگر من اشتباهم راهنمایی کنید فقط نگین من دیدم سگ من سگ فلانی و x و y گرگ رو میزنه...
منطقی و علمی بگین چطور ممکنه؟
ممنونم

pouya na
24-06-2012, 03:40
با این سایت هم زیاد اشنا نیستم الان عضو شدم که بتونم نظروبگم و شاید خیلی از کسانی که اینجا رو میخونن درست راهنمایی شن...
به نظر من تو شرایط نرمال خنده داره اصلا بخواییم سگ رو با گرگ مقایسه کنیم!! چه برسه بگیم سگ گرگ زن!
بابا اصلا گرگ حیوان وحشیه!! یعنیچی سگ گرگ رو میزنه! صرف اینکه قیافه سگ شبیه گرگه؟
مثل این میمونه من نوعی با یک چاقو اشپزخونه برم جنگ یک ادمی که شمشیر دستشه! تازه اون ادم هم با تجربه تر از من باشه تو جنگ...
سگ رو یک هفته بنداز تو جنگل باید نعششهشو جم کنی بری... گرگ رو پایه خوش وایساده.. اینا رو دست کم نگیرید...
لطفا اگر من اشتباهم راهنمایی کنید فقط نگین من دیدم سگ من سگ فلانی و x و y گرگ رو میزنه...
ممنونم

عزیز با حرفت مخالفم .شما داری گرگ با تجربه رو با سگ بیتجربه مقایسه میکنی .معلومه یه سگ بیتجربه به تنهایینمیتونه گرگ بو بزنه ولی یه سرابی یه کرد یه قدرجون درجه یک که چند بار با گرگ های دیگه گل آویز شدن .میتونن گرگی رو که درجه یک باشه رو بزنن میشه .گرگ رو بزرگ نکنید گرگ از سگ میترسه ولی اگه سگ سگ باشه و باتجربه گرگ رو میزنه شما سگ رو دست کم نگیرید درسته دندونهای گرگ نسبت به سگ بزرگ تره ولس شما یه مثال زدی گرگ مثل آدمی میمونه با شمشیر و سگ آدمی با چاقو .آقا من کسی رو میشناسم چند نفر با تجربه بالا رو که چاقو دارن دست خالی میزنه واقعا میشه اون استاد رو الان بیشتر کنگ فو کارهای ایران میشناسن البت کنگ فو توآ که ایرانی هست .سگ اگه تجربش بالا باشه و گرگ هم که کلا تجربه داشته باشه میتونه بزنه .حالا شما دیدت رو نمی خوای نسبت به سگ و گرگ عوض کنی با خودته .
یا علی .

siavash6780
24-06-2012, 09:41
منم فکر میکردم گرگ قویتره کلا (چون سگ خوب ندیده بودم ، فک میکردم سگ همیناییه که تا حالا دیدم ! )
ولی به این نتیجه رسیدم که اگه 10 تا از بهترین سگا و 10 تا از بهترین گرگا رو تک تک با هم بندازیم ، نتیجه فکر میکنم از 10 تا سگ فقط 2 یا 3 تاشون شکست بخورن و 7 یا 8 تا پیروز میشن ، (منظورم دسته جمعی بندازیم نبود، منظورم یه جور رقابت به حالت تیمی بود ، هر گرگ رو با یه سگ )

kombon
24-06-2012, 10:51
حرف شما کمی درسته موی گرگ تلخ هست و سگ وقتی گاز میگیره سریع ول میکنه تورم و....نداره اینو با چشم دیدم ولی سگ هایی که در اصالتشون تنه زنی باشه مثل اکثر قدرجونی هایی که دیدم و تا به حال به گرگ حمله کرده باشه از پشت سر به گرگ تنه میزنه و اگه دسته جمعی باشند بعد از خوردن زمین گرگ بیشتر مواقع گوش گرگ رو میگیره
از یه چوپان قدیمی شنیدم که سگ بیشتر به گوش گرگ یا بیضه های اون اگه نر باشه حمله میکنه چون تلخ نیست
ولی منبع علمی پیدا نکردم

pouya na
24-06-2012, 11:01
با سیاوش موافقم و kombon جان آره اینطوره اما سگ اگه یکی دوباو با گرگ حتی گروهی از سگ ها با یه گرگ گل آویز شده باشن و اون شن سگ تجربش زیاد میشه و میفهمه باید به کجای گرگ بزنه

kombon
24-06-2012, 11:04
با سیاوش موافقم و kombon جان آره اینطوره اما سگ اگه یکی دوباو با گرگ حتی گروهی از سگ ها با یه گرگ گل آویز شده باشن و اون شن سگ تجربش زیاد میشه و میفهمه باید به کجای گرگ بزنه
منم همینو گفتم اگه دقیق بخونی گفتم تا به حال به گرگ حمله کرده باشه رسم تنه زدن رو هم بلد باشه سریع گرگ رو خاک میکنه

B.G.S
24-06-2012, 11:17
ممنونم

دوست عزیز ، شما هنوز در گیری بین این موجودات رو ندیدید و اگر دیده بودید، متوجه می شدید که گرگ در مقابل سگهای اصیل گله ایرانی و بعضی از نژادهای خارجی، کوچکترین حرفی برای گفتن نداره... کله یگ گرگ و وزنش و حتی قدش، نصف سگهای گله درجه یک و اصیل ایرانی(مثل قهدریجانی، سرابی و کرد) نمیشه... اگر این سگها و گرگ رو از نزدیک میدید و باهاشون آشنایی کامل داشتید، هرگز چنین حرفی نمیزدید، خیلی چیزها هست که نمیشه به سادگی در موردشون صحبت کرد و نیاز هست شما اون رو به صورت تجربی خودتون تجربه کنید...

kombon
24-06-2012, 15:42
دوست عزیز ، شما هنوز در گیری بین این موجودات رو ندیدید و اگر دیده بودید، متوجه می شدید که گرگ در مقابل سگهای اصیل گله ایرانی و بعضی از نژادهای خارجی، کوچکترین حرفی برای گفتن نداره... کله یگ گرگ و وزنش و حتی قدش، نصف سگهای گله درجه یک و اصیل ایرانی(مثل قهدریجانی، سرابی و کرد) نمیشه... اگر این سگها و گرگ رو از نزدیک میدید و باهاشون آشنایی کامل داشتید، هرگز چنین حرفی نمیزدید، خیلی چیزها هست که نمیشه به سادگی در موردشون صحبت کرد و نیاز هست شما اون رو به صورت تجربی خودتون تجربه کنید...
علی اقا حرف شما درست ولی اینو باید در نظر گرفت که هوش گرگ بیشتر از سگ هست سخنان یک چوپان قدیمی {گرگ وقتی میاد به گله بزنه اگر باد به طرف بالا باشه اون از طرف بالا حمله میکنه که سگ ها متوجه نشند ونمیشند هم{بوش رو باد ببره} .......گرگ وقتی از یک گله یک شب برد هرشب به اون گله تا در اون ناحیه است سر میزند تا شاید دوباره شکار کنه.............گرگ از صدای قور یا زنگوله ی گله تشخیص میده که به این گله تا الان حمله زده یا نه وسگ خوبی ایا این گله داره یانه }
این ها رو از قدیمی ها شنیدم تجربی است و علمی نیست
در مورد حرف دوم شما که گرگ هیکل سگ رو نداره من این رو با چشم دیدم یگ گرگ حدود 95یا 90قدش بود که سگ های گله که 8 تا بودند گشتندش توی منطقه ی مهیار نزدیک اصفهانه ولی سگ بوده که البته 3 تا سگ که کفتار رو زدند در زمان قدیم اونها مردند ولی صاحب پیرشون چند تا عکس ازشون داره وخودش که گله داره میگه من سگ مثل اونها ندیدم از توی عکس نمیشه دقیق گفت ولی قد سگ های اون به نظر من بالای یک بودن و از سگ های محلی هم بودن
از این صحبت ها میخوام بگم که سگ یا گرگ نقاط ضعف یا برتری نسبت به هم دارن که نمیشه گفت گرگ یا سگ .......بهتراند

نون
24-06-2012, 17:29
دوستان عزیز دامداری فقط مربوط به ایران نیست در همه کشور ها حتی موفقتر از ما هست ، خوب از قدیم هم برای نگهداری از گله از سگ استفاده میشده مثلا یک چوپان آلمانی که سگ های سرابی و قدرجونی و کرد نداشتند برای مقابله با درندگانی چون گرگ و خرس چه میکردند ؟ از سگهایی چون رتوایلر ، ژرمن شپرد یا سایر نژادهای گله بان بهره میبردند به تاریخچه پرورش و تکامل این نژادها که برسیم خواهیم دید اصلا برای همین کار به خدمت گرفته شدند و موفق هم عمل کرده اند .
به نظر من جثه سگ مهمه ولی تربیت و تغذیه سگ مهمتره چون یک سگ سرحال ، تربیت شده و تکنیک دار میتونه به وقت ضرورت ایفای نقش کنه ممکنه نتونه گرگ رو بکشه ولی فراری میده یا حداقل از بروز خسارت جلوگیری میکنه
البته من دوستدار تمام نژادهای فوق العاده ارزشمند ایرانی هستم و لی با اینکه فقط بگیم هنر نزد ایرانیان است وبس مخالفم

arian_ameri1989
24-06-2012, 17:33
ایران چند مدل گرگ داره.تاکسیدرمی یه گرگ تو موزه تاریخ طبیعی کرمانشاه من دیدم(حدود 8 سال پیش)که واقعا بزرگ بود و فک واقعا وحشتناکی داشت.ابعاد اندازشو نوشته بود ولی من درست یادم نیست.یه گرگم تو منطقه خودمون(کرمان)دیدم که اندازه یه سگ معمولی بود.رفته بود داخل یه طویله و 15 تا گوسفند کشته بود.هیچ کدومم نخورده بود و تو طویله گیر افتاده بود نمیتونست بیرون بیاد.محلی ها میگفتن گرگ وقتی ضعیف بشه از گله ترد میشه و تنهایی وارد روستا میشه برا غذا آماده.ولی همین سایز کوچیک گرگو من اونجا شنیدم زمستونا 3-4تایی میزنن به گله و واقعا خطرناکن.

shahinv8
24-06-2012, 19:45
شاید شما درست میگین من از نزدیک ندیدم...
نمیدونم والا ولی در کل منظورم اینه سگ با تجربه و جنگی باشه خوب تازه میشه برابر گرگ دیگه (اگر بشه ) تازه هیچ وقت تجربش به گرگ که نمیرسه که؟
گرگ همش در حال شکاره و ورزیده و تجربه داره.. اگر سر و هیکل سگ بزرگتره دندون و فک گرگ قوی تره..
من در کل نمیگم امکان نداره ولی حدسم اینه که سگی که یک گرگ رو زده احتمالا شرایط خاص بوده.. و همون سگ دلیل نمیشه یک گرگ دیگه رو هم بتونه بزنه..
بعدش یک چیز دیگه خیلی از سگ ها گرگ رو فراری میدن درسته... و این سگها خیلی با ارزشن... و فلسفه استفاده سگ در گله هم همینه...
چرا چون گرگ حیوان درنده و وحشیه و باید رو پایه خودش وایسه و تا مجبور نشه سلامت خودشو به خطر نمیندازه.. این رو شما هم حتما بهتر از میدونید...
و ببینه با درگیری با یک سگ ممکنه زخمی بشه خوب ریسک نمیکنه... و (البته گرگ ها بصورت تکی کمی ترسو هم هستند چون یاد گرفتند روهی شکار کنند و حمله کنن)
ولی فرار کردن یک گرگ از یک سگ ایا به این دلیل هست که اگر با هم گلاویز بشن اون سگ گرگ رو شکست میده؟
در کل هم من شاید ندیدم در اشتباهم! فیلمی دارین از مبارزه گرگ و سگ؟

یک سوال هم داشتم دوستان
سگ نژاد blodhound ایا ایران پیدا میشه؟ اصیل.. تولش چنده؟
داخل منزل میشه نگهداری کرد؟ ارومه یا مثل ژرمن شپرد هیجان داره!!

pouya na
25-06-2012, 01:36
باور کنید گرگ اینقدر که میگید بزرگ و ترسناک و قوی نیست .از هر چوپانی بپرسی میگه سگ گردنکلفت باشه گرگ رو میزنه .من نظرم اینه .
دربازه سوالت هم اگه در جایی که جاش باشه بپرسی بهتر نتیجه میگیری.

kombon
25-06-2012, 08:14
دلیل اصلی که گرگ از سگ هراس داره این هست که اگه گرگ زخم خورد وقتی به گروه پیوست خود اون ها میخورندش چون جای زخم بوی خون میده
توی منطقه ی ما تا حالا چند تا گرگ رو جسدشون رو پیدا کردند که چوپان ها همین قضیه رو بیان میکردند

ehsana
25-06-2012, 09:02
براي مقايسه گرگ و سگ بايد به نكاتي توجه داشت كه از جمله ي آنها ، شرايط زندگي و زيست اين دو جانور است .
گرگ با شرايطي سخت براي زندگي و بقا خود مبارزه مي كند و از چيزي براي اين هدف ، كم نميگذارد كه اگر اين كار را بكند ، ناگزير به فنا است . و در راستا تفاوتهاي ساختاري و بدني نيز بوجود آ'ده از جمله قدرت فك و شكل و كاربرد دندانها در گرگ . . .
گرگ براي نگبهاني و پاسباني و دفاع از حريم نمي جنگد بلكه براي بقا ء مي جنگد و اين تفاوت بسيار بارز حيوان اهلي و وحشي است . اما سگ براي نگهباني و حفظ حريم ، حمله مي كند .
انسان براي تقويت سگ خود برنامه ورزشي در نظر مي گيرد كه در گرگ اين نيز براي بقاء ، كري روزمره است و ساعت ها پياده روي و دويدن و جنگيدن با حيوانات بزرگتر و هم جثه ي خود است .
از همه ي اين ها كه بگذريم يعني از خلق و خوي و زيركي و ورزيدگي اين حيوان كه لازمه ي زنده ماندن آن است ، بگذريم ، گرگها هم انواع دارند و نميتوان مطلق نظر داد كه گرگ سگ را ميزند يا بالعكس !
بلكه بايد نسبي و مناسب قضاوت كرد .
بله ! گرگ هايي كوچكتر از سگ داريم كه پر واضح است مي تواند خوراك سگهاي گله باشد كه اين هم توسط سگها امكان پذير است ، نه سگ !!!!
گرگ خاكستري از انواع بزرگ است كه شايد حريف راحت و از پيش باخته اي براي گله ي سگها هم نباشد !
گرگ خاکستری در حدود یک متر بلندی دارد و در کانادا و آمریکا و شمال آسیا زندگی می کند .
گرگ می تواند از فاصله ی ده متری صدای تیک تاک ساعت مچی یا جیبی را بشنود گرگ های خاکستری برای شکار یک گاو نر در حدود 60 کیلومتر می دوند.
چند تايي عكس از اين حيوان زيبا و با ابهت ميگذارم .

alex000
25-06-2012, 17:13
بنده شخصا عاشق گرگ هستم . در مورد دوستمون که گفتن اگر گرگ زخمی بشه و بوی خون بده بقیه گرگها میخورنش اصلا علمی نیست و در حد روایت هست . مرگ اون دسته از گرگها احتمال داره در اثر عفونت زخم و یا در اثر جنگ با گروههای دیگه از گرگها شده باشه . رابطه گروهی گرگها بسیار منسجم " منظم و عاطفیست . .نه اینکه یکی بوی خون بده بقیه تیکه تیکش کنند . در مورد مبارزه با سگها بنده دوست دارم از بعد علمی به این قضیه نگاه کنم .

قدرت فک و جثه بزرگ مهم ترین عامل پیروزی در بین سگسانان هست .

قدرت فک Dutch Shepherds حدود 230 پوند

Belgian Shepherd Dog (Malinois) حدود 70 پوند

American Pitbull Terrier حدود 235 پوند

German Shepherd حدود 238 پوند

American Bull Dog حدود 305 پوند

African Wild Dog حدود 317 پوند

Rottweiler حدود 328 پوند

Wolf حدود 406 پوند

Mastiffs حدود 556 پوند تا 650 پوند هستش

این نظر شخصی بنده هست که ماستیف با این قدرت فک بسیار عالی و جثه تنومندش به راحتی یک گرگ رو بکشه .

kombon
25-06-2012, 19:11
بنده شخصا عاشق گرگ هستم . در مورد دوستمون که گفتن اگر گرگ زخمی بشه و بوی خون بده بقیه گرگها میخورنش اصلا علمی نیست و در حد روایت هست . مرگ اون دسته از گرگها احتمال داره در اثر عفونت زخم و یا در اثر جنگ با گروههای دیگه از گرگها شده باشه . رابطه گروهی گرگها بسیار منسجم " منظم و عاطفیست . .نه اینکه یکی بوی خون بده بقیه تیکه تیکش کنند . در مورد مبارزه با سگها بنده دوست دارم از بعد علمی به این قضیه نگاه کنم .

قدرت فک و جثه بزرگ مهم ترین عامل پیروزی در بین سگسانان هست .

قدرت فک dutch shepherds حدود 230 پوند

belgian shepherd dog (malinois) حدود 70 پوند

american pitbull terrier حدود 235 پوند

german shepherd حدود 238 پوند

american bull dog حدود 305 پوند

african wild dog حدود 317 پوند

rottweiler حدود 328 پوند

wolf حدود 406 پوند

mastiffs حدود 556 پوند تا 650 پوند هستش

این نظر شخصی بنده هست که ماستیف با این قدرت فک بسیار عالی و جثه تنومندش به راحتی یک گرگ رو بکشه .

حرف های شما درست باید علمی حرف زد
درمورد نظر شما هم بهتر بود نژاد های ایرانی رو هم مقایسه میکردید
ولی هنوز هیچ درگیری رسمی بین سگ وگرگ اتفاق نیفتاده که زور ازمایی باشه {شما که گفتید زور فک مهمترین عامله این طور نیست هوش وزکاوت هم مهمه که نمیشه گفت کدام نژآد سگ هوش بیشتری داره ویا گرگ از سگ هوش بیشتری داره }

ali.as
25-06-2012, 20:57
به نظر من این کلا اشتباهه بخوایم نتیجه گیری کلی کنیم که سگ قوی تره یا گرگ هم به سگش بستگی داره هم گرگش هم شرایطشون حتی توی ج.ن.گ سگ ها هم پیش میاد که یک سگ ضعیفتر تحت شرایطی سگ قویتر از خودشو بزنه. و اینکه قدرت فک عامل مهمی هست ولی عامل اصلی و تعیین کننده برنده نیست چیزایی مثل چابکی، وزن، شجاعت و غیره هم به همون اندازه موثرن. یه مساله دیگه هم اینکه بعضی عزیزان میگن گرگ همیشه در حال درگیری بر سر زنده بودنه همیشه اینجور نیست مثلا گرگ های ایران که بوفالو اینا شکار نمیکنن نهایت چیزی که گیرشون بیاد خرگوشو این چیزاس یا اینکه بزنن به گله گوسفند و گاو اهلی که هیچ کدوم ازینا جنگ به حساب نمیاد درگیری بین خود گرگ ها و بقیه حیوانات وحشی هم که همیشگی نیست بعضی وقتا ممکنه رخ بده. و به نظر من مزیت دیگه ای که سگ به گرگ داره اینه که همیشه غذای کافی داره ولی گرگ ممکنه چند روز گرسنه بمونه تا یه شکار گیرش بیاد.

B.G.S
25-06-2012, 21:19
دوستان عزیز، این آخرین نظر من در این قسمت هست(چون زیاد حوصله بحث کردن ندارم و همینطور وقتش رو)...
اولا جنگ به هوش نیست! ژرمن شفرد از پیت بول خیلی باهوش تره اما پیت بول تیکه تیکش میکنه(با اینکه از نظر وزنی و قدی هم نصف ژرمنه)...
به حرفهای چوپانها زیاد اعتماد نکنید! اونقدر که خرافه و حرفهای یک کلاغ چهل کلاغ بین این افراد مطرح هست، نطرات و مشاهدات علمی بسیار ناچیزه...
تجربه دار بودن و نبود سگ در قدرت و جنگ اون خیلی مهم نیست(حتی در گرگها)، بعضی از سگها ذاتا جنگجو هستند و حتی در اولین مبارزاتشون ، سگهایی که چندین بار مبارزه کردند و قهرمان میدان بودند، شکست دادند...
دوستان عزیز، اگر مقداری تجربه در جنگ سگها داشته باشید، اگر سگهای گله مطرح ایرانی(قدرجونی، کرد و سرابی و...) رو به خوبی بشناسید و گرگ رو هم از نزدیک دیده باشید و یا داشته باشید، متوجه خواهید شد که گرگ به هیچ عنوان حریف سگهای قدرتمند نمیشه... خیلی چیزها هست که بر خلاف بعضی دوستان که از شنیده ها استفاده میکنند، ما دیدیدم و تجربه کردیم، در هر حال امیدوارد حرفهایی که زدم به درد دوستانی که در این زمینه دوست دارند اطلاعاتی داشته باشند خورده باشه...
سپاس...

pouya na
26-06-2012, 00:18
دوستان عزیز، این آخرین نظر من در این قسمت هست(چون زیاد حوصله بحث کردن ندارم و همینطور وقتش رو)...
اولا جنگ به هوش نیست! ژرمن شفرد از پیت بول خیلی باهوش تره اما پیت بول تیکه تیکش میکنه(با اینکه از نظر وزنی و قدی هم نصف ژرمنه)...
به حرفهای چوپانها زیاد اعتماد نکنید! اونقدر که خرافه و حرفهای یک کلاغ چهل کلاغ بین این افراد مطرح هست، نطرات و مشاهدات علمی بسیار ناچیزه...
تجربه دار بودن و نبود سگ در قدرت و جنگ اون خیلی مهم نیست(حتی در گرگها)، بعضی از سگها ذاتا جنگجو هستند و حتی در اولین مبارزاتشون ، سگهایی که چندین بار مبارزه کردند و قهرمان میدان بودند، شکست دادند...
دوستان عزیز، اگر مقداری تجربه در جنگ سگها داشته باشید، اگر سگهای گله مطرح ایرانی(قدرجونی، کرد و سرابی و...) رو به خوبی بشناسید و گرگ رو هم از نزدیک دیده باشید و یا داشته باشید، متوجه خواهید شد که گرگ به هیچ عنوان حریف سگهای قدرتمند نمیشه... خیلی چیزها هست که بر خلاف بعضی دوستان که از شنیده ها استفاده میکنند، ما دیدیدم و تجربه کردیم، در هر حال امیدوارد حرفهایی که زدم به درد دوستانی که در این زمینه دوست دارند اطلاعاتی داشته باشند خورده باشه...
سپاس...

کاملا موافقم آقا علی .بابا سگ خوب کار گرگ رو تموم میکنه

tripleh
24-11-2013, 15:14
بی شک فک شگی مثل کنگال قوی تره و دندونهای قوی وبلندی داره اگر تغذیه و اموزش خوبی ببینه گرگ رو از پا در میاره

tripleh
24-11-2013, 15:16
ممنونم

بی شک فک شگی مثل کنگال قوی تره و دندونهای قوی وبلندی داره اگر تغذیه و اموزش خوبی ببینه گرگ رو از پا در میاره